Satış Ortaklığı Odaklı Blog Nasıl Yazılır?

Klasik veya kişisel blog yazmak yerine satış ortaklığı odaklı blog yazmak her zaman çok daha kazançlıdır. Klasik bloglar her konuda içerik yayımlanan bir yapıda oldukları için müşteri odaklı değildir. Bu yüzden bu tür bloglar satış ortaklığı yerine çok daha az kazandıran çeşitli reklam stratejileri ile para kazanmaya çalışır.

Yeni blog yazmaya başlayanların büyük kısmı aradaki bu farkı çok iyi algılayamadığı için emeğinin kaşılığını alamıyor. Oyda klasik bir blog yazmak için harcadığınız emek ile üç tane satış ortaklığı odaklı blog yazabilirsiniz. Üstelik niş konu yakalamayı becerebilirseniz, bu müşteri odaklı blogların her biri sizin klasik blogdan onlarca kat fazla para kazandırır.

Satış ortaklığı odaklı blog yazarak para kazanmak için öncelikle tıpkı bir tüketici gibi düşünmeniz gerekiyor. Şöyle düşünün; spor ayakkabıya ihtiyacınız var ve bunu internet üzerinden satın almak istiyorsunuz.

Böyle bir durumda arama motorlarında nasıl bir arama yapardınız? İşte, bu düşünce sizi müşteri odaklı blog yazmaya yöneltmek için yeterli olur. Tüketici gibi düşünmek reklam ve pazarlama alanında her zaman işe yarayan bir stratejidir.

İnternet üzerinden en çok satın aldığınız ürünler muhtemelen diğer tüketiciler tarafından da satın alınıyor veya aranıyor demektir. Tabii ki burada önemli olan sık tüketilen ve gelecekte tüketilmeye devam edilme ihtimali her zaman olan ürünlere odaklanmak. Ayakkabı bu tür ürünlere verilecek en güzel örnektir.

İnternetten para kazanmak çoğu zaman reklam odaklı projeler ile mümkündür. Bu yüzden doğrudan potansiyel müşteriyi hedef olan odaklı reklam stratejileri üzerine kafa yormanız gerekiyor. İşte bunlara en güzel örnek satış ortaklığı odaklı blog yazarlığı yapmaktır.

Yazdığınız blog doğrudan potansiyel tüketicinin ilgilendiği bir konuda ise geri dönüş, yani tıklanma başına satış %1’den aşağı düşmez. Bu gerçekten ciddi bir orandır ve günlük sadece 1000 adet ziyaretçisi olan basit blog sitesi size aylık 3.000-5.000 TL para kazandırır.

Bazı blog yazarı arkadaşlar bu mümkün değil diyebilir, çünkü günlük 10.000 ziyaretçisi olduğu halde aylık sadece 1.000 TL ile yetinenler var. Bu arkadaşların tek sorunu blog sitelerini ziyaret eden internet kullanıcılarının potansiyel tüketici olmayışıdır. Aslında spor ayakkabı modellerini tanıttığınız minik bir blog siteniz olsa ve buraya günlük sadece

1.000 kişi gelse her 100 ziyaretçiden biri sizin ortaklık yaptığınız ürünlerden birini satın alabilir. Tabi ki burada ürünlerin ne derece müşteriyi memnun ettiği, yani ürün kalitesi satışları ciddi oranda etkileyecektir. Her bir spor ayakkabı için 150 TL fiyat biçelim ve sizin sayenizde yapılacak her satış için %10 komisyon aldığınızı varsayalım.

Günde 1.000 ziyaretçi size 10 tane satış getirir. Bu durumda günlük 1.500 TL değerinde satışa aracılık edersiniz ve 150 TL komisyon kazanırsınız. Bu çok basit bir örnek ve bu rakamın 10 katını kazanan satış ortakları var. Tabi ki bu insanlarda tıpkı sizin gibi ilk başlarda internetten para kazanma yollarını araştıran birer acemiydi.

Zamanla bu alanda kendilerini geliştirdiler ve şimdi satış ortaklığı onlar için vazgeçilmez bir gelir kaynağı oldu. Hiçbir zaman ben bu işi beceremem gibi bir düşünceye kapılmayın. Sonuçta satış ortaklığı odaklı blog yazarak para kazanmak isteyen bir girişimcinin kesinlikle minik bir yatırımdan fazlasına ihtiyacı yok.

Burada ısrarla vurgulamak istediğim şey yazacağınız blog kesinlikle konu odaklı olmalıdır. İnternet ortamında her konuya biçilen bedel farklıdır. Eğer yazarak internetten para kazanmak isteyen bir girişimci iseniz, bu işi gerçekten bilinçli yapmanız gerekiyor.

Böylece gösterdiğiniz çabanın karşılığını fazlasıyla alabilirsiniz. Satış ortaklığı ile birlikte yürütülecek her türlü projede her zaman ilk olarak tüketici gibi düşünerek hareket etmek size doğru yolu gösterecektir. Bunu sadece blog yazarlığı için söylemiyorum.

Yazacağınız tüketici odaklı blog için tüm sosyal medya siteleri ve video sitelerinde hesaplar açın. Blog sitenize eklediğiniz her içeriği bu açtığınız sosyal medya hesaplarında paylaşın. Bu kısa sürece daha fazla potansiyel tüketiciye ulaşmak için en iyi pazarlama stratejilerinden biridir.

Profesyonel satış ortakları bu işi her ne kadar blog üzerinden yapıyor olsalar bile sosyal medya onlar için eğlence merkezi değil fırsatlar dünyasıdır. İnternet ortamında insanların aktif olduğu veya bol olduğu her ortam internetten para kazandırma potansiyeline sahiptir. Bu konuda sosyal siteler başı çektiğine göre bunları fırsata çevirmek sizin elinizde.

Satış ortaklığına neden bu kadar takıntılı olduğumu soran arkadaşlar var. Buna açıklık getireyim. Eğer, bu tür işlere biraz ilginiz varsa, muhtemelen bütün gün bilgisayar başında araştırma yapıyor olmanız gerekir.  Blog açtım, ziyaretçim var, ama onca emek verdiğim halde kazanç komik diye isyan edenler çok. Demek ki hiç araştırma yapmadan saçma sapan bir konu hakkında blog açtın. Aslında anlatmak istediğim bundan ibaret.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket Doldurarak Para Kazandıran Siteler>>>Yazıyı Oku
+