Para Kazandıran Uygulamalar: Android ve iOS (2020 Güncel)

Çok fazla zaman veya çaba harcamadan biraz ek gelir arıyorsanız harika haberlerim var; bu ücretsiz ve kolay kullanımlı para kazandıran uygulamalar sayesinde cep telefonundan para kazanabilirsiniz. Ve evet, alışveriş yaparak bile para kazanabilirsiniz!

Aşağıda listelenen para kazandıran uygulamalar sizi herhangi bir zamanda zengin yapmaz. Ama birçoğu size fazladan biraz para kazanma fırsatı verebilir.

Para Kazandıran Uygulamalar 2020:

Herkesin kullanabileceği para kazandıran uygulamalar (Android ve iOS) 2020 listesini sizin için derledim. Şimdi, akıllı telefonunuzu kullanarak para kazanabileceğiniz uygulamalara göz atalım.

Para kazandıran mobil uygulamalar arasından size en uygun olanı öğrenmek için makaleyi sonuna kadar okumanız önemli. O halde hazırsanız, hemen başlayalım.

1. Anket doldurarak para kazandıran Türkçe uygulamalar

Ücretsiz kaydolun, anketleri doldurun, nakit para kazanın. Anket yaparak para kazandıran Türkçe uygulamalar sayesinde çeşitli konularda fikirlerinizi paylaşmanız için ödeme alın. İOS veya Android cihazınızda uygulamayı indirin, kayıt olun ve tüm demografik anketleri doldurun. Yeni anketler hazır olduğunda size bildirilecektir.

Büyük ödülleri kazanmak için birden fazla anket paneline kaydolun ve size verdikleri her anketi doldurun. İstediğiniz kadar sayıda anketi tamamlayın, ancak ne kadar çok katılırsanız, o kadar çok kazanırsınız.

Anket doldurarak para kazandıran Türkçe mobil uygulamalar 2020:

1. İpsos TRBURADAN üye olabilirsiniz.

2. Panel StationBURADAN kayıt olabilirsiniz.

3. Toluna TRBURADAN üye olabilirsiniz.

4. LifePoints TRBURADAN kayıt olabilirsiniz.

5. Pago TRBURADAN kayıt olabilirsiniz.

6. MarketAgent TRBURADAN üye olabilirsiniz.

7. Mobrog TRBURADAN üye olabilirsiniz.

2. Yandex Toloka

Teknoloji üreten pek çok şirket artık yapay zeka kullanıyor olsa bile insan eli değmeden gerçekleşmesi imkansız görevler var. Yandex Toloka, size bu görevleri yerine getirmeniz koşulu ile ödeme yapmaya hazır. Üstelik bu görevler pek zor değil. Ayrıca, kendi alanında en çok ödül veren para kazandıran uygulamalar arasında yer alıyor kendisi.

Arama, haritalar, çeviri ve mail başta olmak üzere çeşitli alanlarda hizmet veren Yandex, genelde arama sonuçlarını iyileştirmek amacıyla insan beynine ihtiyaç duyuyor. Örneğin, bir arama yapmanız ve karşınıza çıkan sonuçlardan hangisinin sorguya tam olarak cevap verdiğini söylemeniz isteniyor.

Kayıt olun, bilgisayar ile bağlanın veya uygulamayı indirin ve size teklif edilen görevleri yerine getirmek koşulu ile internetten para kazanın. BURADAN kayıt olabilirsiniz.

Para kazandıran uygulamalar 2020
Para Kazandıran Uygulamalar 2020 – Yandex Toloka Görev Teklifleri

3. PostBee

PostBee, belki de akıllı telefondan para kazanmanın en zahmetsiz ve en kesin yolu. Bir çoğunuz, hatta hepiniz İnstagram kullanıyor olmalısınız, peki paylaşım yaparken aynı zamanda para kazanmayı hiç düşündünüz mü? PostBee, takipçi sayınızı gözetmeksizin istenen reklam paylaşımlarını İnstagram’da yapmanız karşılığında size belli bir ücret ödüyor.

Zahmetsiz bir şekilde üye olduktan sonra İnstagram hesabınızı PostBee’ye bağlıyorsunuz. Daha sonra istediğiniz reklamları İnstagram hesabınızda paylaşarak orada yazan tutarı hesabınıza alabiliyorsunuz. Ödeme, verdiğiniz İban adresine yapılıyor.

PostBee’nin en güzel tarafları ise, takipçi sayınızın bir öneminin olmayışı ve reklam postlarının kaliteli içeriklerden oluşmasıdır. Kayıt olup PostBee reklamı yaparak ilk 5 TL’nizi hemen kazanabilirsiniz.

4. Money App

Fikir belirtme, oyun oynama, mağaza ürünlerini inceleme, hizmetleri test etmek veya deneme sürümlerini incelemek gibi basit görevleri başarıyla tamamlayarak para kazandıran uygulamadır.

Yapmanız gereken Money App uygulamasını akıllı telefonunuza indirip kendi adınıza ücretsiz bir hesap oluşturmak ve size verilen görevleri tamamlamak.

Görevler genel olarak yeni piyasaya çıkmış oyunlar veya uygulamaları denemek oluyor. Bu görevler karşılığında kazandığınız parayı papara üzerinden nakit veya Amazon hediye kartı olarak alabilirsiniz.

5. What’s Around

Bu uygulamanın işleyiş modeli çektiğiniz resimleri satmaktır, fakat What’s Around sayesinde sadece o anda çektiğiniz fotoğrafları satabiliyorsunuz. Çevrenizde o anda kaydedilmeye değer bir şey yakalayıp bu anı uygulama üzerinden satışa sunabiliyorsunuz.

Para kazandıran uygulamanın bu özelliği sayesinde diğer fotoğraf satış uygulamalarına nazaran ön plana çıkmanız daha olası. Tabii ki sıra dışı bir şeyler yakalamanız koşulu ile. En güzel anı yakalayan büyük miktarda kazanç elde edebilir.

6. Bounty

En popüler para kazandıran Türkçe uygulamalar arasında yer alan Bounty, size verilen görevleri yerine getirmeniz koşulu ile ödeme yapmayı teklif ediyor. Bu görevler, anketler, gizli müşteri, uygulama testleri vb. olabiliyor.

Gizli müşteri vb. sahada yapılması gereken görevler biraz zahmetli olmasının yanında oldukça iyi ödeme teklif ediyorlar. Size en yakın olan görevleri harita üzerinde gösterildiği için kolayca belirleyebilir ve yerine getirebilirsiniz.

Çevresindeki görevleri yapmak için bisiklet kullanarak  hem spor yapan hem de para kazanan bir arkadaş Youtube üzerinde bir video yayımlamıştı. Aslında hiç fena fikir değil.

7. Artiway

İnternet üzerinden alışveriş yapmaktan keyif alanların mutlaka kullanması gereken Artiway, yaptığınız tüm alışverişlerden para kazandıran Türkçe uygulamadır. Neredeyse tüm e-ticaret siteleri ile anlaşması olan bu uygulamayı indirin ve alışveriş yaparken kullanın. Yaptığınız her alışveriş sonucunda hesabınızda para birikmeye başlasın.

Evet, buna para kazandıran uygulama olarak bakmak yanlış gibi gözüküyor ama sonuçta artık herkes internet üzerinden alışveriş yapıyor. Aslında bu uygulama tıpkı alışveriş karşılığı bonus veren kredi kartları gibi, fakat burada biriken parayı nakit almak mümkün.

8. Airbnb

Biraz fazladan paraya mı ihtiyacınız var? Evinizde kullanmadığınız fazladan bir odanız varsa Airbnb ile kiralayın. Tek yapmanız gereken misafirlerin rezervasyonlarını yönetmek ve evinizi temiz ve hazır bir hale getirerek ziyaretçilerin gelmesini beklemek.

9. Foap

Günümüzde akıllı telefonlar harika fotoğraflar çekebilecek donanıma sahip. Ve reklam şirketleri başta olmak üzere birçok marka akıllı telefonlar ile çekilmiş doğal fotoğraflara ihtiyaç duyuyor. Foap, cep telefonu ile çektiğiniz fotoğrafları satarak internetten para kazanma şansı tanıyor.

Uygulamayı indirin, bir hesap oluşturun ve çektiğiniz nitelikli fotoğrafları etiketleyerek yayınlayın. Eğer beklentiye cevap verecek nitelikte fotoğraflar çekebilecek yeteneğe sahipseniz iyi kazanabilirsiniz. Fotoğraf talep eden firmalar beklentilerini ve ne tür fotoğraflar istediklerini açıkça belirttiği için size yol gösteriyorlar.

Üç milyona yaklaşan üyesi ile fotoğraf tutkusu olan bireyler arasında çok popüler bir para kazandıran uygulama olduğunu belirtmekte fayda var.

10. Google ödüllü anketler

Android kullanıcıları anketlere yanıt verebilir ve Google Play’de kullanılmak şartıyla para kazanabilir, ancak anketlere bağlı olarak krediler değişir. Uygulamayı indirin, kendiniz hakkında birkaç soruya cevap verin ve ilk anketinizi almak için bekleyin. “Hangi logo en iyisi” gibi konuları kapsayan haftada ortalama bir anket gelir.

Google ödüllü anketler, kayıt aşamasında sizden eksiksiz bilgi aktarımı istemektedir. Google, daha önce kayıt olduğunuz bilgilerinizi karşılaştırıyor. Doğru bilgiler girmediğiniz taktirde büyük ihtimal ile kayıt olamayacaksınız.

Kayıt aşamasını geçtikten sonra tek yapmanız gereken anketleri denk getirip doldurmaya başlamak. Kayıt olduktan sonra size çeşitli anketler geliyor. Doldurması 5 dakika bile sürmeyen bu anketler karşılığında Google play kredisi kazanıyorsunuz.

Google play’de istediğiniz şekilde harcayabileceğiniz bu kredileri isterseniz biriktirip daha fazla para kazanabileceğiniz diğer uygulamalarda harcayabilirsiniz.

11. Ebates

Katılımcı 1800 perakendeciden herhangi birinden online alışveriş yaptığınız her defasında yüzde 40’a kadar para kazanın. Ayrıca, iki arkadaşı yönlendirmek için 50 dolara kadar kazanabilirsiniz. Uygulamayı iOS veya Android cihazınızda indirmeniz yeterlidir. Ödemeler her üç ayda bir çek veya PayPal ile yapılır. Ayrıca, paranızı bir yardım kuruluşuna, organizasyona ya da aile üyesine gönderilebilirsiniz.

12. Slidejoy

Android cihazınızın ekran kilidine reklam koyduğunuz için ayda ortalama 5 ila 15 dolar para kazandıran mobil uygulamadır. Telefonunuzu her kontrol ettiğinizde bir haber hikayesi veya promosyon görürsünüz. Bu konuda daha fazla bilgi edinmek için sola kaydırın, başka bir kart görebilmek için yukarı kaydırın veya telefonunuzu normal şekilde kullanmak için sağa kaydırın.

Reklamlara ilgi duymanız daha fazla veya daha az para kazanmanızı sağlamaz, bu nedenle ödeme almak için hiçbir şey yapmak zorunda değilsiniz.

13. Pact

Pact, sağlığınız ve fitness hedeflerinize ulaşmanız için elinden geleni yapıyor. İOS veya Android cihazınızda uygulamayı indirin, daha fazla egzersiz yapmak veya sağlıklı beslenmek için haftalık bir plan yapın, hedeflerinizi takip etmek için uygulamayı kullanın ve tamamlanan etkinliklerin sayısına bağlı olarak para kazanın.

Faaliyetleriniz GPS, fotoğraflar ve diğer hizmetler ile takip edilir. Anlaşmayı yerine getiremezseniz ödeme alamazsınız.

14. BookScouter

Eski kitaplarınızı satarak para kazandıran mobil uygulamalar arasında en popüler olanıdır. Bu iOS ve Android uygulaması önde gelen kitap satın alma sitelerinden fiyatları anında karşılaştırmak için barkod numarasını taramanıza veya girmenize olanak tanır. En yüksek fiyatı sunan alıcıyı seçin ve kitabınızı ücretsiz olarak gönderin.

Kayıt kolaydır. Bir hesap oluşturmak veya bir dizi uygun sosyal ağ üzerinden giriş yapmak için e-posta adresinizi kullanın.

15. AppTrailers

İOS veya Android cihazınızda 30 saniye veya daha kısa süren yeni uygulamaların fragmanlarını izleyin ve bunun için ödeme alın. Kazançlar 500 puandan (50 sent) başlar ve hediye kartları veya PayPal üzerinden nakit olarak kullanılabilir . Bu uygulama ile para kazanmanın başka bir yolu: Video yükle ve beğeni al.

16. Loot

Beğendiğiniz markaların fotoğrafını çekin veya sosyal medyada içerik paylaşmak gibi işlemleri tamamlayın ve bunun için ödeme alın. Başlamak için uygulamayı iOS veya Android cihazınızda indirin, farklı marka kampanyalarına göz atın ve bir işlemi tamamlayın. 10 ABD dolarına ulaştığınızda PayPal hesabınıza kazanç çekilebilir.

17. Swagbucks

Web’de arama yaparak, anketleri tamamlayarak, video izleyerek, arkadaşlarınızı yönlendirerek, alışveriş yaparak, özel teklifleri tamamlayarak, sosyal medya ve Swagbucks bloguyla eğlenceli yarışmalara girerek para kazandıran mobil uygulamadır.

18. Gigwalk

Yetenek setinize ihtiyaç duyan yerel işletmelere bağlanarak istediğiniz kadar ek iş bulun. İOS veya Android cihazınızda uygulamayı indirin, hesabınızı kaydedin ve harita veya listede gördüğünüz görevlere başvurun. Bu para kazandıran uygulama görev başına 3 $ ila 100 $ arasında ödeme yapar ve PayPal üzerinden ödeme alırsınız.

19. Clashot

Akıllı telefonunuzla sanat, şehir, yemek ve daha fazlasını fotoğraflayın ve bunları satışa sunarak ödeme alın. Android ve iOS kullanıcıları, 50 sentten 80 dolara kadar fotoğraf satabiliyor ve satış başına ortalama yüzde 44 oranında telif hakkı kazanabiliyor. Kullanıcıların Clashot’ta bir hesap açmaları, tam bir açıklama ve bir model sürümüyle bir fotoğraf paylaşmaları ve satışa başlamak için hızlı bir doğrulama sürecini tamamlamaları gerekir.

20. Ibotta

İnternetten alışveriş yapmadan önce basit görevleri tamamlayarak nakit ödüller kazanmak için Ibotta’ya gidin. Bir mağazada alışveriş yaptıktan sonra ürün barkodlarınızı taratın ve satın alma işleminizin doğrulanmasını sağlamak için makbuzunuzun bir fotoğrafını gönderin. Bir sadakat kartı kullanırken, sadece kartınızı taratmayı veya telefon numaranızı girmeyi unutmayın.

21. Mobee

Bölgenizdeki işyerlerinde gizemli müşteri olun. İOS veya Android cihazınız için uygulamayı indirin ve ilginizi çeken bir görev bulun. Sorulacak beş ila 10 soruyu yanıtlamak sadece birkaç dakika alır ve 24 saat içinde puanlarını almaya hak kazanırsınız.

22. Shopkick

Ücretsiz hediye kartları ile kendinizi şımartın. Shopkick ile ödül puan kazanmanın bir çok farklı yolu vardır (bunlara vuruşlar deniyor). Ücretsiz hediye kartları için tekliflerden yararlanın ve keyfini çıkartın. Para kazandıran mobil uygulamalar listemizin 19. sırasında yer alan Shopkick, alışveriş temalı bir uygulamadır.

23. Tap Cash Rewards

Para kazandıran bu android uygulaması, en yeni ücretsiz oyunları ve uygulamaları indirmek, yüklemek ve oynamak için hediye kartları ve nakit para kazanmanızı sağlar; videoları izlemek ve basit görevleri tamamlamak dahil. Yeterli kredi kazandıktan sonra, bunları Amazon, Google Play hediye kartları veya PayPal üzerinden nakit olarak kullanabilirsiniz.

24. Money Machine

Uygulamaları indirmek ve video izlemek gibi kolay görevleri tamamlayarak para kazanın. Teklifler her gün mevcuttur. Bu sayede PayPal üzerinden para çekebileceğiniz veya çeşitli teklifler için işlem yapabileceğiniz puanlar kazanabilirsiniz. Para kazandıran bu Android uygulamasını arkadaşlarınızla paylaşarak referans da kazanabilirsiniz.

25. Snap by Groupon

İOS veya Android cihazınızda bu uygulamayı indirerek kuponları toplayın. Markete gitmeden önce tekliflere göz atın ve satın almak istediğiniz herhangi bir şeyi Alışveriş listenize ekleyin. Eşyaları satın aldıktan sonra makbuzun fotoğrafını çekin ve en az 20 $ kazandıktan sonra nakit ödeme isteyin.

26. Field Agent

Yerel indirim mağazanızı ziyaret etmek ve bir ürünün resmini çekmek ya da fiyatını doğrulamak gibi basit işleri tamamlamak karşılığında her bir görev için para kazandıran mobil uygulamadır. İOS veya Android cihazınızda uygulamayı indirin, profilinizi tamamlayın ve PayPal veya banka hesabınıza gönderilecek parayı kazanmaya başlayın. Uygulamaya yüzlerce küçük işletme ve General Electric, Johnson & Johnson ve Walgreens gibi büyük şirketler tarafından kullanılmaktadır.

27. Iconzoomer

Tüketici etkinliğinizin anlık fotoğraflarını paylaşın ve ekstra para kazanın. İOS veya Android cihazınızda uygulamayı indirin, bir profil oluşturun ve görevleri almak için bekleyin. Akşam yemeğinde yediğiniz şeyler veya giydiğiniz ayakkabılar gibi şeylerin fotoğraflarını çekmeniz istenecektir.

Fotoğrafı çektiğiniz ürünlere ilişkin bir inceleme paylaşın ve kredi almak için resmi gönderin. Hesap bakiyeniz 200 krediye ulaştığında PayPal ödemesi talep edebilirsiniz.

Sonuç

Bu makalede size akıllı telefonunuzu kullanarak para kazandıran uygulamaları tanıtmaya çalıştım. Yöntem ve ödemeler tamamen yapılabilir şekildedir. Hepsi olmasa bile bazı para kazandıran mobil uygulamalar maalesef sadece Paypal ile ödemeyi tercih ediyor.

Son Güncelleme: 21 Ocak 2020

Anket Doldurarak Para Kazandıran Siteler>>>Devamını Oku
+