42 Yorum

Online Satış Ortaklığı Veren Firmalar (Türk Siteler)

Online satış ortaklığı yapmayı düşünenler için sistemin nasıl işlediğini burada anlatmıştım. Şimdi, satış ortaklığı veren siteleri nasıl ve nerede bulacağınızı açıklamak istiyorum. Aslında satış ortaklığı veren Türk firmalar için tek tek arama yapmanıza bile gerek yok.

Zaten tek bir tıklama ile istediğiniz markaya ortaklık yapmanıza fırsat tanıyan güvenilir Affiliate network siteleri bizim için bu firmaları bir araya topluyor. Siz bu affiliate network, yani Türkçe anlamıyla satış ortaklığı ağlarına yayıncı olarak üye olduğunuzda tek bir çatı altında binlerce ürüne ulaşabiliyorsunuz.

Ürünleri ve ortakları aynı çatı altında toplayan bu siteler, ödemenizi düzenli olarak banka hesabınıza yapıyor. Ayrıca bu ağlara üye olmak istediğinizde kesinlikle sizden ücret talep edilmiyor.

Online Satış ortaklığı veren şirketler

1- Gelir Ortakları

Yüzlerce markaya ev sahipliği yapan Gelir Ortakları, ödemeleri hiç aksatmayan saygın bir affiliate network şirketidir. Yayıncı (affiliate) olarak kayıt olduğunuzda karşınızda satış ortaklığı veren Türk firmalar sıralanır. Hangi ürünün ne kadar komisyon verdiğini ve ne tür kazanç fırsatları sunduğunu görebilirsiniz.

Elde ettiğiniz kazançları anlık olarak gösteren ayrıntılı raporlama sistemi sayesinde linklerin tıklanma oranı, kazanç miktarı ve daha pek çok ayrıntıyı görebiliyorsunuz. Hak ettiğiniz kazançlar 15 günlük dönemler halinde dilediğiniz banka hesabına aktarılıyor.

Kaliteli hizmet anlayışından taviz vermeyen ve bu sayede ülkemizde hızla yükselen Gelir Ortakları, her geçen gün daha fazla reklam veren ve yayıncı kazanıyor. Sizde Gelir Ortakları ağına BURADAN yayıncı olarak katılarak satış ortaklığı veren firmalara tek bir tıklama ile ulaşabilirsiniz.

2- Admitad

Binlerce marka ile çalışan Admitad, alanında en iyilerden biridir. Son derece basit ve kullanışlı olan yönetim paneli sayesinde dilediğiniz ürüne tek bir tıklama ile ulaşmanız mümkün. Satış ortaklığı veren Türk siteler hakkında her ayrıntı panel üzerinden veriliyor.

Hangi markanın ne tür kazanç modeli ile ne kadar kazanç imkanı verdiği gibi her ayrıntıya yönetim panelinden kolayca ulaşmak mümkün. Tıklama oranları ve kazançlar yönetim sayfanızda en ince ayrıntısına kadar görsel grafikler ile ayrıntılı bir şekilde veriliyor.

Tüm veriler anlık olarak aktarıldığı gibi günlük, aylık, yıllık veya program bazlı kazanç analizleri yapabiliyorsunuz. Elde ettiğiniz kazançlar sizin belirlediğiniz banka hesabına dönemsel olarak yatırılıyor.

Admitad alt yapısını tercih eden binlerce satış ortaklığı veren Türk firmasına tek bir panelden erişim sağlamak istiyorsanız BURADAN kayıt olabilirsiniz. Çığ gibi büyüyen bu affiliate ağına sürekli yeni reklam verenler eklendiği için mutlaka size uygun ürünler bulabilirsiniz.

3- ReklamAction

ReklamAction ailesine BURADAN katılarak yüzlerce tanınmış markaya tek bir tıklama ile satış ortağı olabilirsiniz. Profesyonel yazılımı ve güçlü alt yapısı ile çok detaylı bir raporlama sistemine sahip olan ReklamAction, yayıncılara kazançlarını en ince ayrıntısına kadar inceleme fırsatı sunuyor.

Ödemeler dönemsel olarak sizin belirlediğiniz banka hesabına yapılıyor. Yönetim paneli Türkçe dil desteğine sahip olduğu için tüm işlemleri kolayca yapmak mümkün.

Yukarıda size önerdiğim web siteleri satış ortaklığı veren binlerce şirkete ev sahipliği yapıyor. Ortak olmak istediğiniz ürünler için size ne kadar komisyon teklif edildiğini ve nasıl bir kazanç modeli sunulduğunu görebiliyorsunuz.

Ayrıca sisteme yeni satış ortaklığı veren şirketler eklendiğinde bunları yönetim sayfasında görebildiğiniz gibi size yeni eklenen kampanyalar hakkında e-mail de gönderiliyor. Böylece yeni fırsatlar siz arayış içinde olmasanız bile sizin ayağınıza geliyor.

Affiliate marketing sisteminde ürün seçimi kazanç miktarını doğrudan etkilediği için satış ortaklığı veren sitelerin güncel listesinin sürekli elinizin altında olması çok önemlidir.

Eğer planlı bir şekilde mantıklı girişimler yaparsanız satış ortaklığı veren siteler sayesinde ufak bir servet kazanmanız bile mümkün. Sonuçta burada hem şirketler hem de sizin çıkarınıza bir ortaklık söz konusu olduğu için herkes hayatından memnun.

Firmalar reklam parası ödemek yerine size komisyon ödemeyi tercih ederek farklı bir pazarlama stratejisi uygulamış oluyor. Aslında burada en kazançlı çıkan bireysel olarak satış ortaklığı yaparak para kazanan girişimcilerdir. Sonuçta sosyal medya, forumlar ya da blog yazarak bu işi yapanlar sıfır sermeye ile internetten para kazanma fırsatı yakalamış oluyor.

Şimdi, riski en aza indirmek için ürün seçimi sırasında yapılan temel hatalardan bahsetmek istiyorum.

Ürün Seçerken Yapılan 11 Temel Hata

Satış ortaklığının pazarlama alanında harika bir para kazanma yolu olduğu bilinen bir gerçektir. Fakat, çoğu pazarlamacılar bugünlerde aralarından seçim yapabilecekleri çok sayıda satış ortaklığı programı olduğu için hangi özel ürünlerin tanıtılacağını bilemiyor. Neyse ki, online satış yapmak için doğru ürünleri keşfetmenin ve seçmenin birçok yolu bulunmaktadır. İşte pazarlamacıların en sık yapmaya eğilimli olduğu hatalardan bazıları:

1. En uygun olan ürünü tanıtmamak

Bu işe giren çoğu kişi, mümkün olduğunca fazla parayı çok kısa bir sürede kazanmak ister. Bu nedenle, “ilgi çekici” olan her ürünün doğru ürün olmadığı gerçeğini göz ardı etme eğilimindedirler.

Bu nedenle, söz konusu talep edilen ürünün onlara hitap etmesine ya da uygunluğuna bakılmadan ürün seçilmemelidir. Daha yüksek bir başarı oranı için, öncelikle kendi ilgi alanındaki ürünlerden seçmelidir.

2. Ürünü denememek

Bu maliyeti yüksek olabilen büyük bir hatadır: Yaptığınız tanıtım etkili olmaktan uzak olacaktır. Test etme adımını kendiniz yapmanız çok önemlidir. Bazı ürünleri bazı satış ortaklığı pazarlamacıları için çok karlı olması muhtemeldir, ancak bu durumun sizin için de mutlaka geçerli olacağı anlamına gelmez.

Ayrıca, ürünü ikna edici bir şekilde tanıtmak istiyorsanız, söz konusu ürünü müşterinize iletebilmeniz gerekir. Yapmanız gereken şey, ürünü kendiniz test etmek, böylece verimliliğinin canlı bir kanıtı olacaksınız. Bu, strateji, planlama, sıkı çalışma isteyen ve sonuçları izleyen bir süreci gerektirir.

3. Piyasada uygun bir araştırma yapmamak

Doğru ortaklık programını bulabilmeniz için etkili bir araştırma yapmalısınız: makaleleri, haberleri, incelemeleri ve blogları okuyun. Ürünün müşterisi olmaması sadece işinizi zorlaştırır ve sonunda başarısız olursunuz. Sonuç olarak, ürüne mümkün olduğunca çok dikkat vermek ve aynı anda tek bir ürüne odaklanmak önemlidir.

Etkili bir anahtar kelime araştırmasına sahip olmamanız, en karlı pazarların ve online satış yapılabilecek ürünlerin hangileri olduğunu bulmanızı engeller. İnternette ilgi çekici niş anahtar kelimeler oluşturmanıza yardımcı olan çeşitli anahtar kelime araçlarının yanı sıra, satış ortaklığı ile ilgili olarak size yardımcı olabilecek arama motorlarını da göz önünde bulundurmalısınız.

Daha etkili bir anahtar kelime araştırması için en önemli adımlardan bazıları şunlardır:

Etkili bir liste oluşturmak ve tekrar gözden geçirmek,

Anahtar kelime araştırma araçlarını benimsemek,

Listeyi bitirin,

Saldırı planlayın,

Tekrarlayın.

Daha etkili bir anahtar kelime araştırmasında en önemli adım, liste oluşturmak ve gözden geçirmektir. Bu, belirli adımları içeren yavaş bir süreçtir. Öncelikle, bir müşterinin sizi aramaya çalıştıklarında yazabileceğine inandığınız kelimeyi veya kelime öbeğini kullanarak beyin fırtınası yöntemini kullanarak potansiyel anahtar kelimeler listesi oluşturmanız gerekir.

İkinci olarak, sunduğunuz hizmetlerin çeşitliliğini içerecek kadar kelime bulmaya çalışın. Bunu yapabilmek için, arkadaşlarınızın veya meslektaşlarınızın yardımına başvurmaktan çekinmeyin. Rekabeti göz ardı ederek talep edilmeyen ürünleri tanıtmak ve ürünün verimliliğini test etmek için pazar araştırması yapmamak, korkmanız gereken şeylerdendir. Ayrıca, sosyal medyayı (şirket ve ürünler ile ilgili forumlarda yapılan yorumlar) dikkate almamak kaydıyla tüketici memnuniyetinin gözle görünür kanıtları olmayan bir ortaklık programı kaçınmanız gereken bir şeydir.

4. Çok az ürün tanıtmak

Bu işin içine girdiğinizde, müşterilerinize alternatif ürünler ve satın alma seçenekleri sunmanız gerektiğini bilmek önemlidir. Öncelikle, size en çok uyan ve olabildiğince iyi bir şekilde tanıtımını yapabileceğiniz tek bir ürüne odaklanmanız gerektiği doğrudur. Ancak sonsuza kadar sadece bir veya iki ürün satıyorsanız, müşterileriniz onları bu ürünleri satın almaya zorladığınızı düşünebilir ve sitenizi terk etme isteği hissedebilirler.

Bu nedenle, onlara yeterli özgürlüğü verin ve satın alma kararını verenin kendileri oldduğunu hissettirin. Üstelik, satılacak daha geniş bir ürün yelpazeniz varsa, büyük satışların olasılığını artırırsınız. Fakat bunun yanında, başka bir hataya düşmeyin ve para kazanmak için her türlü ürünü tanıtmayın.

5. Çok fazla ürün tanıtmak

Bu, yeni üyeler tarafından çok sıklıkla yapılan bir hatadır. Tabii ki, başlangıçta bu kadar çok ürün tanıtmanın, daha fazla ürün tanıtmanın, daha çok kar getireceğini düşünebilirsiniz. Ancak, bu tarz bir düşünce yanlıştır, çünkü bir ürünü tanıtmak çok zaman gerektirir.

Çok sayıda ürünü tanıtmaya karar verdiğinizde, her bir ürün için ayıracağınız zamanı azaltmak zorunda kalırsınız. Bu da sonuçta etkili bir tanıtım yapılmasını engeller. Bir başka özellik ise, çok çeşitli seçeneklerin müşteriyi şaşırtmasıdır – müşteri, ait olduğunuz şirketin profiliyle satmaya çalıştığınız belirli kategorinin uyuşmadığını düşünebilir.

İyi bir şekilde sınıflandırılmış yeterli ürün yelpazesi sunmanız ve doğru seçimi yapmaları için en çok satan ürünlerin belirgin şekilde sunulması şiddetle tavsiye edilir.

Çok az ürün tanıtmak da çok fazla ürün tanıtmak da hatadır. Bu nedenle, bu ikisi arasındaki dengeyi bulmalısınız.

6. Ürün yerine affiliate programına odaklanmak

Programı değil, ürünü pazarlamanız gerektiğini hatırlamanız sizin için hayati bir öneme sahiptir. Bu nedenle, diğer iyi performans gösteren iştirakçilerle rekabet etmeye çok meyilli olsanız bile, sattığınız gerçek ürünün ne olduğunu bir an bile unutmayın.

Rekabetin iyi olmadığını söylemiyoruz, rekabette kalmanız gerekir, fakat aynı zamanda sadece kendinize değil, diğer insanlara da faydalı olması açısından satış yapmak hedefiyle bilgilerinizi paylaşmanız için cömert olmanız ve belirli bağlantılar ve bloglar gibi gerekli kaynaklardan faydalanmanız gerekir.

7. Geçerli reklam araçlarına yatırım yapmamak

Yanlış araçlar kullanmayın. Bunu yapmak için, hedef pazarın tepkisine dikkat edin, böylece satış ortaklığı için hangi özel reklam türünün daha uygun olduğunu kesinlikle belirleyebilirsiniz. Bunun için birkaç adım: iyi hazırlanmış destek materyalleri, broşürler, e-postalar ve bağlantılara yatırım yapın.

Bazı pazarlar bu araçlardan herhangi birine çok iyi cevap verir. Ancak, her bir reklamın bilgilendirici olduğundan ve şirketinize güvenilirlik kazandıracak uygun içeriğe sahip olduğundan emin olmalısınız. Böylece sonuçta memnun kalan müşterilerden dolayı satışlarınız da artacaktır.

8. Arama motoru optimizasyon sürecini yok saymak

SEO sürecini göz ardı etmek, yapılan yaygın hatalardan biridir. İyi bir içerik mutlaka başarıya giden yol anlamına gelmez. Optimize edilmemiş bir site, potansiyel müşterileriyi asla çekmez. İyi bir arama motoru optimizasyonu size daha iyi bir görünürlük sağlar ve eğer SEO tekniklerini doğru bir şekilde uygularsanız, müşterilerin ilgisini çekme şansı daha yüksek olan daha değerli bir siteye sahip olursunuz.

9. Siteye değil, ürüne odaklanmak

Ürün üzerinde yoğunlaşmak, bu işte başarılı olmak için çabalarken iyi bir şeydir, ancak sadece ürüne odaklanmak, bu sebeple sitenizi ikinci sırada tutmak sorunlar meydana getirecektir. Bu nedenle, sitenize her zaman yeni bir şeyler katmalısınız, olabildiğince geliştirmelisiniz, çünkü siteniz ürünün satıp satmayacağını etkileyecektir.

Ziyaretçilerin sizden satın almasını istiyorsanız, diğer satıcılardan farklı bir yaklaşım deneyin, sitenizde yaratıcı ve yenilikçi olun.

10. Seçilen ürünlerin yer aldığı sektörde en güncel haberleri takip etmemek

Değişimin kilit süreç olduğu bir dünyada yaşadığımız bilinen bir gerçektir. Dahası, bu dönüşümün online pazarlama için de geçerli olduğu gözardı edilemez.

Sonuç olarak, seçtiğiniz ürünün sektöründeki en son gelişmelere ayak uydurması ve kendinizi sahada en yeni trendler ve teknikler hakkında bilgilendirmeniz önemlidir. Bunun bir rekabet ortamı olduğunun farkında olun, bu yüzden başarılı olmak istiyorsanız en son gelişmeleri takip edip güncellenmek önemlidir.

11. Fikirlerinizi, deneyiminizi ve bilginizi paylaşmamak

En popüler forumlara, web sayfalarına, üyelik sitelerine, sosyal medyaya veya sohbet odalarına aktif olarak katılmamak büyük bir hatadır, çünkü pazarlama girişimcilerinin piyasada yaşadığı sorunları belirleyebileceği en uygun yerler burasıdır.

Güncel bilgileri takip etmemek hiç profesyonelce değildir. Tecrübeleri paylaşmak, satış ortaklığı ile ilgili daha fazla bilgi edinmeniz için ve internette en çok hangi ürünlerin satılacağını bulmak için harika bir fırsattır. Ayrıca, deneyimlerinizi paylaşmak yeni yöntemlerle nasıl ortaya çıkacağınızı, sitenizi nasıl faydalı hale getireceğinizi öğrenmenizi ve gelişime yönelik kişisel notlar almanızı sağlar.

Diğer insanların deneyimleri, size olası hatalardan kaçınmak için daha iyi bir bakış açısı verebilir. Diğer insanlarla fikir alışverişinde bulunmak ve güncel haberlerle gündeme ayak uydurmak şiddetle tavsiye edilir.

Sonuç olarak, bu hataları yapmazsanız, önerileri takip edip verilen bilgileri analiz ederseniz, satacağınız doğru affiliate ürününü bulmakta hata yapmazsınız. Soruna odaklanın ve insanların pazarda karşılaştığı sorunlara çözüm bulmaya çalışın. Bu ürünler için tutkuya sahipseniz, başarının anahtarını bulacaksınız.

42 Yorum

 1. Merhaba.
  Ben bugün ilk defa internetten para kazanma diye bir şeyle tanıştım. Verdiğiniz bilgiler beni daha çok etkiledi ve bu işi yapabileceğimi düşünüyorum. Aslında memurum ama biraz fiziksel tembel olduğum için bu işi çok sevdim. Sıfırdan başlamam gerekiyor ve keşke bilgilerinize daha çok erişebilecek şansım olsa. Yinede bu bilgiler sayesinde bir yerden başlayacağım.

 2. Bunu yapabilmek için bir blog veya web sitesi gerekiyor sanırım ve internetten yaptığım uzun araştırmalar sonrası kafam inanılmaz karıştı. Öncelikle websitemi kendim kurabilirim diye düşünmüştüm ama araştırdıkça çok daha profesyonellik gerektiğini ve işi bilen birinden yardım almam gerektiğini düşündüm. Fakat web tasarım firmaları da bir nevi ticarethane olduğu ve çok olduğu için; su durumda ne yapmam konusunda emin olamayıp çok kafam karıştı. Bu konu hakkında görüş ve tavsiyelerinizi bildirirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

  1. Merhaba, satış ortaklığı yaptığınız ürünleri müşteriye sunmanın en iyi yolları, blog sitesi kurmak veya sosyal medyayı kullanmaktır. Youtube üzerinde WordPress kurumu ile ilgili arama yaparsanız onlarca eğitim videosu bulmanız mümkün.

 3. Selam. Sizin en çok önerdiğiniz internette para kazanma yöntemleri nelerdir. Hiç tecrübem yok bu konuda. Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Merhaba, belki kısa vadede size getirisi olmayacak ama blog yazarlığı en iyi seçenektir. Ayrıca buna orta vadeli yatırım olarak bakmanız gerekiyor.

  2. Piyasada bunca başarılı satış ortağı varken daha neyi aramaya çalışıyoruz bir türlü anlamıyorum. Zaten satış ortaklığı doğru düzgün çalışan herkese kapılarını sonuna kadar açmış bir yöntem. Başka islere vakit ayırmak yerine bunun üzerinde çalışmak gerekiyor ki para kazanma şansımız olsun.

 4. Arkadaşlar herkese merhaba, x diye bir siteye satış ortağı olarak girdim ve bende çok güzel kazanıyorum. Tek yaptığım bana verdikleri linki orada burada paylaşmak. Satış olursa bana düşen para miktarını direk sitedeki hesabımdan da görüyorum tavsiye ederim.

  1. Merhaba, eğer reklam konusunda sıkıntınız yoksa olabilir, fakat sektörde aynı mantık ile çalışan binlerce rakip olduğunu hatırlatmak isterim. Satış ortaklığı, daha esnek yapıda olduğu için risk düşüktür.

 5. Merhaba benim instagram’da butiğim var ve çeşitli toptancılardan komisyonlu satış yapıyorum. Bu bahsettiğiniz sistem benim butiğim üzerinden yapılabilir mi, yoksa nasıl bir yol takip etmeliyim? Teşekkürler.

 6. Merhaba, iş hayatıma 2 sene önce ara verdim, çocuğum olduğu için, şimdide bir yere girip sıfırdan başlamak çok zor geliyor ki çocuğumu da bırakamam. Satış ortaklığı yaparak para kazanma yöntemi çok ilgimi çekti. Nereden, nasıl başlamalıyım bilemedim. Tecrübeli arkadaşlar ve admin yardımcı olursanız sevinirim.

 7. Merhaba, öncelikle bilgiler için teşekkürler. Sorum şu; yukarıda bahsi geçen Affiliate network sitelerine kayıt olmaya çalıştığımda benden web sitesi ya da sayfa linki istiyor. Yani öncelikle bir websitesi veya blog sahibi olmalı, belirli bir konu ile ilgili takipçilerim bulunmalı diye bir sonuca ulaştım, doğru mudur? Benim düşüncem, sisteme kayıt olup ürünleri inceleyip satışını yapabileceğim ürünleri seçip bu ürünler ile ilgili tanıtım web sitesi veya blog oluşturmak veya ücretli reklam yapmak yönünde idi. Bunu gerçekleştirme şansım yok mudur? Cevaplarsanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

  1. Merhaba, affiliate ağları sizin nasıl bir reklam stratejisi uygulayacağınızı bilmek istiyor. Bu yüzden blog, sosyal medya ve hangi reklam stratejisini kullanacaksanız belirtmeniz lazım.

 8. Merhabalar, sayfanız vasıtasıyla tanıştığım bu iş için Admitad’a üye oldum. Bir kaç sıkıntım var.
  1- Ben hem blogtan hem de sosyal ağlardan tanıtım yapmak istiyorum. Reklam alanı olarak sadece bir alan seçebiliyoruz. Ben bir çok sosyal ağdan da reklam yapabilir miyim.
  2- Tanıtımını yapacağım firmaları nasıl seçeceğim anlamadım. Bir çok firma var ama hep yabancı. Yerli yok mu. Daha doğrusu Türkiye’de faaliyet gösteren firmaları nasıl seçeceğim.
  3- Blog sayfasını doğrulatmak için kod diyor ama kodu vermiyor. Yardımcı olur musunuz.

  1. Merhaba,
   1. Sosyal medya reklamları her firma tarafından kabul edilmiyor. Bu yüzden tanıtım yapacağınız markalara başvuru yapmadan önce şartlarına bakmanız lazım.
   2. Uzun süredir yabancı reklam ağları ile çalıştığım için Admitad bünyesindeki markalar hakkında bir fikrim yok. Makale içinde tavsiye ettiğim ikinci siteye üye olmanız her açıdan daha iyi olur.
   3. İlgili sitenin müşteri hizmetlerine yazmanız gerekiyor.

   1. Merhaba,

    Yabancı reklam ağlarından bahsettiniz. Türklerin veya Türk trafiğin yoğun olduğu yabancı ağlar hangileridir? Teşekkürler.

   2. Merhaba, kullandığım kaynaklar İngilizce ve yurt dışına yönelik satış ortaklığı yapıyorum. Eğer profesyonel değilseniz zarar etmeniz kaçınılmaz. Önce Türkçe ağları (yukarıda verdiklerim) kullanarak deneyim kazanmanız lazım. Yerli reklam ağları henüz ürün yelpazesi açısından yeterli olmasa bile zamanla daha fazla kampanya açılacaktır.

 9. Merhaba, komisyonlu satış yapmak istiyorum ama sözleşme imzalamam gerekiyormuş. Bunun bana herhangi bir zararı dokunur mu? Bilgi verin lütfen.

  1. Merhaba, ortaklık yaptığınız şirkete karşı dürüst olduğunuz sürece, yani reklam kurallarını ihlal etmediğiniz sürece sözleşme sadece teferruat. Eğer kurallara uymazsanız ödeme yapmazlar. Aslında sözleşme size kuralları bildirmek amacıyla yapılıyor. Tabii ki onay vermeden önce içeriğine göz atmakta fayda var. Ülkemiz sınırları içinde komisyonlu satış yapanlar gelir vergisi ödemek zorundadır. Bunu sizin adınıza birlikte çalıştığınız satış ortaklığı ağları yapıyor. Sözleşme bu nedenle de talep edilebilir.

 10. Ben şöyle bir soru sormak istiyorum. Satış ortaklığı ürün bazlı değilde direk siteye yönlendirme şeklinde oluyor mu? Yani hepsiburada.com’a yönlendirip ziyaretçi artık ne alırsa bahtımıza diyebiliyor muyuz?

  1. Evet, pek çok firma bu şekilde ortaklık veriyor. Satış ortaklığı veren sitelere üye olduktan sonra hangilerinin bu şekilde çalıştığını tespit edebilirsiniz.

 11. Minimum masrafla bu işi yapmak için ne yapmak gerekir. Verdiğiniz bilgilerde anlatmışsınız ancak sağlıklı düşünemiyorum. Tek odaklandığım ve anladığım iş satış ortaklığıdır.

 12. Merhaba!
  Öncelikle teşekkür ederim yazınız için. Acemiyim, hatta sadece araştırma aşamasındayım. Sorularım olacak;

  1. Satış ortaklığı ve Google’ın Adsense reklamları çakışıyor mu? Yani birini seçmek zorunda mıyız? Seçmek zorundaysak, genel konuları içeren, sohbet havasındaki bir blog için hangisini önerirsiniz?

  2. Satış ortaklığı yaparken, biz mi reklamları seçiyoruz, yoksa herhangi bir ürünün sitemiz için uygun olmadığına kanaat getirilip, izin verilmeyebilir mi?

  3. Yeni açılan bir blog üzerinden hemen bu işe girişilebilir mi? Bloğumuza giren minimum bir insan sayısı mı olmalı?

  1. Merhaba,
   1. Adsense ve satış ortaklığı aynı blog üzerinde yapılabilir. Burada önemli olan blog içeriğinin satış ortaklığı için ne kadar elverişli olduğudur. Genel bir blog satış ortaklığı, hatta Adsense için bile elverişli değildir. Önce insanların merak ettiği, öğrenmek istediği veya ilgilendiği bir konu bulmanız ve buna yönelik bir blog açmanız lazım. Amacınız satış ortaklığı yapmak ise tek bir sektöre veya ürüne yönelik blog açmak verimi zirveye taşır.

   2. Ürünleri siz seçiyorsunuz fakat blog içeriği ürün ile alakasız ise kimse tanıttığınız ürünleri satın almaz. Örneğin, süs bitkileri hakkında blog açtıysanız burada çorap satmaya çalışmak macera aramaktan ileriye gitmez. Eğer blog içeriğiniz ürün sahibi tarafından uygun görülmez ise teklifi reddetmek hakkına sahiptir. Bu durum genelde içeriği müstehcen olan blogların başına gelir.

   3.Henüz ziyaretçisi olmayan bir blog size satış getirmez. Eğer sosyal medya veya adwords reklamları ile desteklerseniz tabii ki hemen satış yapmaya başlarsınız. Eğer çok satan bir sektör üzerine blog açtıysanız günlük 100 ziyaretçi bile para kazandırır.

 13. Merhaba, biz ürünümüzü bulduk, ürünün satışları artışta, piyasa ürüne doymamış hatta tam tersi ve sitesi de çok çok kaliteli ve güzel. Ama asıl sorun burada başlıyor. Biz bu ürün için niş site kurmak istiyoruz, yalnız dediğim gibi gerçek site çok kaliteli. Bu siteye nasıl niş site yapabiliriz açıkçası bilemedik. WordPress ile yapılacak gibi değil, Joomla’yı da o kadar ileri düzey bilmiyoruz. Açıkçası içeriğinde ne yazacağız onu da bilemiyoruz.

  Yani sonuç olarak güzel bir ürün bulduk, ancak niş site yaparken çuvalladık. En azından ufak bir tavsiyeniz varsa, yardımcı olursanız çok seviniriz.
  Şimdiden teşekkürler hocam, iyi çalışmalar.

  1. Merhaba, niş site diye bir şey yok zaten, niş ürün var. Onu da bulduysanız geriye tanıtmak kalacak ki bunun içinde onunla rekabet etmenize gerek yok. Ürünün kendi sitesi SEO anlamında çok gelişmiş olamaz genelde, çünkü bol görselli, az içeriklidir. Fakat o ürün hakkında veya dolaylı onlarca makale olan bir blog, bir de otoriter sitelerin backlinkleri ile desteklenip sosyal medyada öne çıkarılırsa asıl siteye çok ziyaretçi gider. Bu noktada asıl sitenin çok başarılı olması dezavantaj değil, avantajdır.

 14. Admitad’ı tavsiye etmem. Admitad üzerinden Aliexpress’den 364 dolar kazandım (güya)ama hala alamadım. Hala derken 1 mart 2018 itibariyle kazanmaya başladım ama bir kuruş bile hesaba geçmedi. Sözde 38 gün sınırı var 75 gün oldu hala para işlemde gözüküyor. Admitad’a kaç kere mesaj attım topu Aliexpress’e atıyor.

 15. Merhaba. Uygun bir sektör bulup wordpress üzerinden blog açtık diyelim. Zengin içerikli makaleler de yazdık. Yazılarınızda blogun SEO’ya uygun hazırlanmış olmasından bahsediyorsunuz. Ama ben bunun nasıl yapılacağını bilmiyorum. Ne yapmak gerekir? Para verip SEO eğitimi mi almalı yoksa aracı bir firmaya mı yaptırmalı? Bunu kendi kendimize yapmanın bir yolu var mı? Yüzlerce kaliteli makale yazıp az tıklama almak istemem. Makaleleriniz içinde SEO kapsamli bir yazı aradım ama maalesef sırf bu konuyu anlatan bir yazı bulamadım. Cevap verirseniz çok sevinirim. Saygılar.

  1. Merhaba, kimse projenize sizin kadar değer vermeyeceği için kendiniz yapmaya çalışmalısınız ama SEO kavramı son derece karmaşık bir yapıya sahip olduğu için öğrenmek biraz zaman alabilir. Bu işin eğitimini veren işinin ehli bir uzmandan yardım almanızı tavsiye ederim.

 16. Verdiğiniz linklerden reklamaction’a baktım. Sizin verdiğiniz gibi tavsiyelerde bulunmuşlar. İçinde iç link-dış link kontrolü yapın, uzun linkleri kısaltın gibi bilgiler var. Google’da arama yapınca uzun link kısaltmanın aynı zamanda reklam vererek para kazanma yöntemi olduğunu gördüm. Bu bizlere reklam yapmak için mi tavsiye ediliyor orada, yoksa uzun link koymanın satış ortaklığı için bir sakıncası mı var? Ayrıca link kısaltan sitelerden düzgün çalışan, yanlış yerlere yönlendirmeyen siteyi nasıl bulacağız?

  Son olarak, yukarıda bir kişiye, firma olarak verdiğiniz ikinci linke tıklamasını tavsiye etmişsiniz. Kişinin şikayet ettiği link zaten verdiğiniz ikinci şirket. Hangi firmayı tavsiye ediyorsanız ismini yazabilir misiniz?

  1. Merhaba, eğer işin içinde satış ortaklığı varsa link kısaltma olayı tamamen İD numarası gizlemek amacıyla yapılır. Bahsettiğiniz link kısaltarak para kazanma olayı tamamen farklı. Reklamsız link kısaltmak için https://bitly.com/ iyi bir seçim olabilir.

   Yukarıda adı geçen firmaların hepsi kazanç sağlayan herkese ödemesini yapıyor.

 17. Merhaba, yazınızda satış ortaklığını çok güzel anlatmışsınız. Okuyunca insan heveslenmiyor değil. Öncelikle bunun için teşekkür ediyorum. Bu durumda benim sorum aslında sizin tavsiyenizi almak adına. Blogger.com ve WordPress.com bilinen en iyi blog siteleri, tamam. Ama blog yazmaya çalışan her insanın yaşadığı “acaba hangisiyle devam etmeliyim?” sorusu kafamı kurcalıyor. Bu iş için sizce hangisi daha uygundur?

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket Doldurarak Para Kazandıran Siteler>>>Yazıyı Oku
+