28 Comments

Online Satış Ortaklığı Veren Firmalar (Türk Siteler)

Daha önce yazdığım pek çok makalede online satış ortaklığı yapmayı düşünenler için sistemin nasıl işlediğini anlatmıştım. Şimdi ortaklık yapacak ürünleri nasıl ve nerede bulacağınızı açıklamak istiyorum. Aslında satış ortaklığı veren Türk firmalar için tek tek arama yapmanıza kesinlikle gerek yok.

Zaten tek bir tıklama ile istediğiniz şirkete ortaklık yapmanıza fırsat tanıyan güvenilir Affiliate network siteleri bizim için bu firmaları bir araya topluyor. Siz bu affiliate network, yani Türkçe anlamıyla satış ortaklığı ağlarına yayıncı olarak üye olduğunuzda tek bir çatı altında yüzlerce firmaya ulaşabiliyorsunuz.

Yüzlerce reklam veren ve binlerce yayıncıyı aynı çatı altında toplayan bu satış ortaklığı ağları, ödemenizi düzenli olarak banka hesabınıza yapıyor. Ayrıca bu ağlara yayıncı olarak üye olmak istediğinizde kesinlikle sizden ücret talep edilmiyor.

Online Satış ortaklığı veren şirketler

1- Admitad

Binlerce marka ile çalışan Admitad, alanında en iyilerden biridir. Son derece basit ve kullanışlı olan yönetim paneli sayesinde dilediğiniz ürüne tek bir tıklama ile ulaşmanız mümkün. Satış ortaklığı veren Türk siteler hakkında her ayrıntı panel üzerinden veriliyor.

Hangi markanın ne tür kazanç modeli ile ne kadar kazanç imkanı verdiği gibi her ayrıntıya yönetim panelinden kolayca ulaşmak mümkün. Tıklama oranları ve kazançlar yönetim sayfanızda en ince ayrıntısına kadar görsel grafikler ile ayrıntılı bir şekilde veriliyor.

Tüm veriler anlık olarak aktarıldığı gibi günlük, aylık, yıllık veya program bazlı kazanç analizleri yapabiliyorsunuz. Elde ettiğiniz kazançlar sizin belirlediğiniz banka hesabına dönemsel olarak yatırılıyor.

Admitad alt yapısını tercih eden binlerce satış ortaklığı veren Türk firmasına tek bir panelden erişim sağlamak istiyorsanız BURADAN kayıt olabilirsiniz. Çığ gibi büyüyen bu affiliate ağına sürekli yeni reklam verenler eklendiği için mutlaka size uygun bir satış ortaklığı bulabilirsiniz.

2- ReklamAction

ReklamAction ailesine BURADAN katılarak yüzlerce tanınmış markaya tek bir tıklama ile satış ortağı olabilirsiniz. Profesyonel yazılımı ve güçlü alt yapısı ile çok detaylı bir raporlama sistemine sahip olan ReklamAction, yayıncılara kazançlarını en ince ayrıntısına kadar inceleme fırsatı sunuyor.

Ödemeler dönemsel olarak sizin belirlediğiniz banka hesabına yapılıyor. Yönetim paneli Türkçe dil desteğine sahip olduğu için tüm işlemleri kolayca yapmak mümkün.

3- Gelir Ortakları

Yüzlerce markaya ev sahipliği yapan Gelir Ortakları, ödemeleri hiç aksatmayan saygın bir affiliate network şirketidir. Yayıncı (affiliate) olarak kayıt olduğunuzda karşınızda satış ortaklığı veren Türk firmalar sıralanır. Hangi ürünün ne kadar komisyon verdiğini ve ne tür kazanç fırsatları sunduğunu görebilirsiniz.

Elde ettiğiniz kazançları anlık olarak gösteren ayrıntılı raporlama sistemi sayesinde linklerin tıklanma oranı, kazanç miktarı ve daha pek çok ayrıntıyı görebiliyorsunuz. Hak ettiğiniz kazançlar 15 günlük dönemler halinde dilediğiniz banka hesabına aktarılıyor.

Kaliteli hizmet anlayışından taviz vermeyen ve bu sayede ülkemizde hızla yükselen Gelir Ortakları, her geçen gün daha fazla reklam veren ve yayıncı kazanıyor. Sizde Gelir Ortakları ağına BURADAN yayıncı olarak katılarak satış ortaklığı veren firmalara tek bir tıklama ile ulaşabilirsiniz.

Yukarıda size önerdiğim web siteleri satış ortaklığı veren yüzlerce şirkete ev sahipliği yapıyor. Ortak olmak istediğiniz ürünler için size ne kadar komisyon teklif edildiğini ve nasıl bir kazanç modeli sunulduğunu görebiliyorsunuz.

Ayrıca sisteme yeni satış ortaklığı veren şirketler eklendiğinde bunları yönetim sayfasında görebildiğiniz gibi size yeni eklenen kampanyalar hakkında e-mail de gönderiliyor. Böylece yeni fırsatlar siz arayış içinde olmasanız bile sizin ayağınıza geliyor.

Affiliate marketing sisteminde firma seçimi kazanç miktarını doğrudan etkilediği için satış ortaklığı veren sitelerin güncel listesinin sürekli elinizin altında olması çok önemlidir.

Böylece satış ortaklığı veren firmaların listesine nasıl ulaşacağınız konusuna da açıklık getirmiş olduk. Daha önce firmaları veya ürünleri hangi alanlarda ve ne tür stratejiler kullanarak tanıtmanız gerektiği konusunda pek çok makale yayınladım. Şimdi, elinizde ortaklık yapacak yüzlerce firma olduğuna göre artık bir yerden başlamanız gerekiyor.

Online satış ortaklığı nedir? 

Burada elimden geldiğince, örnekler vererek sistemin mantığını anlatmaya çalıştım. Yazılar biraz uzun olabilir ama bu konuya çok yabancı olan girişimcilerin sistemin işleyiş biçimini çözmeden para peşinde koşması yanlış olur. Bu yüzden üşenmeden karşınıza çıkan her türlü dokümandan faydalanmaya çalışmalısınız.

Zaten yazdığım pek çok makale sıfır sermaye ile bu işten para kazanmak için neler yapmanız gerektiği konusunda size fikir verecektir. Belki çok fazla ayrıntıya girmedim ama internetten para kazanmak için özellikle sosyal sitelerde nasıl bir çalışma yapmanız gerektiğini elimden geldiğince açıklamaya çalıştım.

Eğer planlı bir şekilde mantıklı girişimler yaparsanız satış ortaklığı veren siteler sayesinde ufak bir servet kazanmanız bile mümkün. Sonuçta burada hem şirketler hem de sizin çıkarınıza bir ortaklık söz konusu olduğu için herkes hayatından memnun.

Firmalar reklam parası ödemek yerine size komisyon ödemeyi tercih ederek farklı bir pazarlama stratejisi uygulamış oluyor. Aslında burada en kazançlı çıkan bireysel olarak satış ortaklığı yaparak para kazanan girişimcilerdir. Sonuçta sosyal medya, forumlar ya da blog yazarak bu işi yapanlar sıfır sermeye ile internetten para kazanma fırsatı yakalamış oluyor.

28 Comments

 1. Merhaba.
  Ben bugün ilk defa internetten para kazanma diye bir şeyle tanıştım. Verdiğiniz bilgiler beni daha çok etkiledi ve bu işi yapabileceğimi düşünüyorum. Aslında memurum ama biraz fiziksel tembel olduğum için bu işi çok sevdim. Sıfırdan başlamam gerekiyor ve keşke bilgilerinize daha çok erişebilecek şansım olsa. Yinede bu bilgiler sayesinde bir yerden başlayacağım.

 2. Bunu yapabilmek için bir blog veya web sitesi gerekiyor sanırım ve internetten yaptığım uzun araştırmalar sonrası kafam inanılmaz karıştı. Öncelikle websitemi kendim kurabilirim diye düşünmüştüm ama araştırdıkça çok daha profesyonellik gerektiğini ve işi bilen birinden yardım almam gerektiğini düşündüm. Fakat web tasarım firmaları da bir nevi ticarethane olduğu ve çok olduğu için; su durumda ne yapmam konusunda emin olamayıp çok kafam karıştı. Bu konu hakkında görüş ve tavsiyelerinizi bildirirseniz çok sevinirim. Teşekkürler.

  1. Merhaba, satış ortaklığı yaptığınız ürünleri müşteriye sunmanın en iyi yolları, blog sitesi kurmak veya sosyal medyayı kullanmaktır. Youtube üzerinde WordPress kurumu ile ilgili arama yaparsanız onlarca eğitim videosu bulmanız mümkün.

 3. Selam. Sizin en çok önerdiğiniz internette para kazanma yöntemleri nelerdir. Hiç tecrübem yok bu konuda. Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Merhaba, belki kısa vadede size getirisi olmayacak ama blog yazarlığı en iyi seçenektir. Ayrıca buna orta vadeli yatırım olarak bakmanız gerekiyor.

  2. Piyasada bunca başarılı satış ortağı varken daha neyi aramaya çalışıyoruz bir türlü anlamıyorum. Zaten satış ortaklığı doğru düzgün çalışan herkese kapılarını sonuna kadar açmış bir yöntem. Başka islere vakit ayırmak yerine bunun üzerinde çalışmak gerekiyor ki para kazanma şansımız olsun.

 4. Arkadaşlar herkese merhaba, x diye bir siteye satış ortağı olarak girdim ve bende çok güzel kazanıyorum. Tek yaptığım bana verdikleri linki orada burada paylaşmak. Satış olursa bana düşen para miktarını direk sitedeki hesabımdan da görüyorum tavsiye ederim.

  1. Merhaba, eğer reklam konusunda sıkıntınız yoksa olabilir, fakat sektörde aynı mantık ile çalışan binlerce rakip olduğunu hatırlatmak isterim. Satış ortaklığı, daha esnek yapıda olduğu için risk düşüktür.

 5. Merhaba benim instagram’da butiğim var ve çeşitli toptancılardan komisyonlu satış yapıyorum. Bu bahsettiğiniz sistem benim butiğim üzerinden yapılabilir mi, yoksa nasıl bir yol takip etmeliyim? Teşekkürler.

 6. Merhaba, iş hayatıma 2 sene önce ara verdim, çocuğum olduğu için, şimdide bir yere girip sıfırdan başlamak çok zor geliyor ki çocuğumu da bırakamam. Satış ortaklığı yaparak para kazanma yöntemi çok ilgimi çekti. Nereden, nasıl başlamalıyım bilemedim. Tecrübeli arkadaşlar ve admin yardımcı olursanız sevinirim.

 7. Merhaba, öncelikle bilgiler için teşekkürler. Sorum şu; yukarıda bahsi geçen Affiliate network sitelerine kayıt olmaya çalıştığımda benden web sitesi ya da sayfa linki istiyor. Yani öncelikle bir websitesi veya blog sahibi olmalı, belirli bir konu ile ilgili takipçilerim bulunmalı diye bir sonuca ulaştım, doğru mudur? Benim düşüncem, sisteme kayıt olup ürünleri inceleyip satışını yapabileceğim ürünleri seçip bu ürünler ile ilgili tanıtım web sitesi veya blog oluşturmak veya ücretli reklam yapmak yönünde idi. Bunu gerçekleştirme şansım yok mudur? Cevaplarsanız sevinirim, şimdiden teşekkürler.

  1. Merhaba, affiliate ağları sizin nasıl bir reklam stratejisi uygulayacağınızı bilmek istiyor. Bu yüzden blog, sosyal medya ve hangi reklam stratejisini kullanacaksanız belirtmeniz lazım.

 8. Merhabalar, sayfanız vasıtasıyla tanıştığım bu iş için Admitad’a üye oldum. Bir kaç sıkıntım var.
  1- Ben hem blogtan hem de sosyal ağlardan tanıtım yapmak istiyorum. Reklam alanı olarak sadece bir alan seçebiliyoruz. Ben bir çok sosyal ağdan da reklam yapabilir miyim.
  2- Tanıtımını yapacağım firmaları nasıl seçeceğim anlamadım. Bir çok firma var ama hep yabancı. Yerli yok mu. Daha doğrusu Türkiye’de faaliyet gösteren firmaları nasıl seçeceğim.
  3- Blog sayfasını doğrulatmak için kod diyor ama kodu vermiyor. Yardımcı olur musunuz.

  1. Merhaba,
   1. Sosyal medya reklamları her firma tarafından kabul edilmiyor. Bu yüzden tanıtım yapacağınız markalara başvuru yapmadan önce şartlarına bakmanız lazım.
   2. Uzun süredir yabancı reklam ağları ile çalıştığım için Admitad bünyesindeki markalar hakkında bir fikrim yok. Makale içinde tavsiye ettiğim ikinci siteye üye olmanız her açıdan daha iyi olur.
   3. İlgili sitenin müşteri hizmetlerine yazmanız gerekiyor.

   1. Merhaba,

    Yabancı reklam ağlarından bahsettiniz. Türklerin veya Türk trafiğin yoğun olduğu yabancı ağlar hangileridir? Teşekkürler.

    1. Merhaba, kullandığım kaynaklar İngilizce ve yurt dışına yönelik satış ortaklığı yapıyorum. Eğer profesyonel değilseniz zarar etmeniz kaçınılmaz. Önce Türkçe ağları (yukarıda verdiklerim) kullanarak deneyim kazanmanız lazım. Yerli reklam ağları henüz ürün yelpazesi açısından yeterli olmasa bile zamanla daha fazla kampanya açılacaktır.

 9. Merhaba, komisyonlu satış yapmak istiyorum ama sözleşme imzalamam gerekiyormuş. Bunun bana herhangi bir zararı dokunur mu? Bilgi verin lütfen.

  1. Merhaba, ortaklık yaptığınız şirkete karşı dürüst olduğunuz sürece, yani reklam kurallarını ihlal etmediğiniz sürece sözleşme sadece teferruat. Eğer kurallara uymazsanız ödeme yapmazlar. Aslında sözleşme size kuralları bildirmek amacıyla yapılıyor. Tabii ki onay vermeden önce içeriğine göz atmakta fayda var. Ülkemiz sınırları içinde komisyonlu satış yapanlar gelir vergisi ödemek zorundadır. Bunu sizin adınıza birlikte çalıştığınız satış ortaklığı ağları yapıyor. Sözleşme bu nedenle de talep edilebilir.

 10. Ben şöyle bir soru sormak istiyorum. Satış ortaklığı ürün bazlı değilde direk siteye yönlendirme şeklinde oluyor mu? Yani hepsiburada.com’a yönlendirip ziyaretçi artık ne alırsa bahtımıza diyebiliyor muyuz?

  1. Evet, pek çok firma bu şekilde ortaklık veriyor. Satış ortaklığı veren sitelere üye olduktan sonra hangilerinin bu şekilde çalıştığını tespit edebilirsiniz.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir