3 Yorum

Niş Blog Açarak İnternetten Para Kazanmak

Niş pazar bulmak oldukça güçtür, ancak hedefi vuran bir girişimci tek bir niş ürün sayesinde bile çok para kazanabilir. Niş pazar, tüketicilerin talepleri doğrultusunda oluşan mikro pazar olarak ifade edilir. Diğer girişimciler henüz pazarın farkında değilse rekabet çok düşüktür. Zaten girişimcilerin niş pazar arayışı bir nevi düşük rekabet arayışına dayanır.

Blog yazarak internetten para kazanmaya çalışanlar genelde bu eylemi reklam yayınlayarak hayata geçirmeye çalışıyor. Aslında niş pazar bularak buna uygun bir blog yazmak çok daha kazançlı olabilir. Burada amaç niş ürünler bulmak ve bunlara satış ortaklığı yapacak bloglar açmaktır.

Örneğin, tarım çok büyük bir pazarı içine alır. Fakat organik çay, niş pazardır. Bu ürüne talep var. Ayrıca henüz fazla üretici olmadığı için rekabet çok düşük. Aynı şey diğer tüm sektörler için geçerlidir. Burada asıl meziyet, tüketici tarafından talep edilen rekabeti düşük mikro pazar bulmaktır.

Rekabeti düşük olan konularda açtığınız bloglar çok kısa sürede Google sıralamasına girer. Buradaki en büyük avantaj budur. Ayrıca oldukça fazla talep edilen ürünler yakaladığınızda kısa sürede binlerce satış yapma şansınız vardır. Üstelik bunu blog sayesinde reklam maliyeti olmadan yapacağınız için sıfır maliyet ile internetten para kazanma şansına erişmiş olursunuz.

Niş konu bulmak için tüm enerjinizi araştırmaya vermeniz gerekiyor. Pazar veya ürünü yakaladıktan sonra para kazanmak kaçınılmazdır. Şimdi sırası ile bu konuya açıklık getirmeye çalışalım.

1. Niş Pazar Bulmak

Bu konuda size kimse yardım etmez. Çünkü niş pazar yakalayan biri bunu paylaşarak rekabet yaratmak istemez. Yakaladığı fırsatı kısa sürede paraya çevirmek için uygulamaya geçer. Bu yüzden niş ürün ararken sürekli bir arayış içinde olmanız, kendinizi tüketicinin yerine koymanız ve hayal gücünüzü kullanmanız gerekiyor. İnternetten para kazanmak için niş pazarlama kullanan girişimciler arasında sadece bu sistem sayesinde servet edinenler var.

2. Niş Blog açmak

Ürün, hedef kitle ve anahtar kelimeler belli olduktan sonra yapmanız gereken tek şey blog için içerik hazırlamak. İlk olarak niş ürüne uyumlu bir domain satın almanız gerekiyor. Daha sonra WordPress tabanlı bir blog sitesi açmanız yeterli. Bulduğunuz niş ürün ile doğrudan alakalı olan içerik girmeye başladığınızda, zaten rekabet olmadığı için blog kısa sürede hedeflediğiniz anahtar kelimelerde zirveye yerleşir.

Blog ziyaretçi almaya başladığında niş ürün için profesyonel tanıtım yazıları hazırlamanız gerekiyor. Ne kadar kaliteli ve tüketiciyi cezbedici tanıtım yazıları hazırlarsanız, ürünü o kadar ön plana çıkarırsınız.

Böylece satışları arttırmış olursunuz. Tabii ki tüm bunları yaparken ziyaretçiyi reklama boğmayacak bir düzen kurmanız gerekiyor. Aksi taktirde tek derdinizin para kazanmak olduğu ziyaretçiler tarafından anlaşılır. Tanıtım yazıları daha çok tavsiye tadında olmalıdır. Böylece şüphe uyandırmadan, ziyaretçilere güven vermiş olursunuz.

Satış ortaklığı yaptığınız ürünlere gereksiz övgüler yağdırmak yerine, sadece olumlu yönlerini ön plana çıkaran tavsiye yazıları hazırlamak daha etkilidir. Tıpkı bir tüketici gibi yorumlar yaparak üründen memnun olduğunuz izlenimi yaratmanız gerekiyor. Böylece tek amacınızın satış ortaklığı olduğunu gizlemiş olursunuz.

Niş pazarlama ile internetten para kazananların ortak noktası rekabetten uzak olmalarıdır. Bir bakışta yüzlerce niş pazar bulmak mümkündür, ancak burada amaç rekabet olmayan pazar bulmaktır.

Eğer kafanızda iyi fikirler varsa niş pazarlama teknikleri ile internetten para kazanmak çok kolaydır. Pazar bulduktan sonra rekabet analizi mutlaka yapılmalı. Ayrıca ürüne olan talebi ölçmeden blog açmak yanlış olur. Belki ilk bulduğunuz pazar size para kazandırmaz, ancak deneyim kazandıkça daha iyi seçimler yapmaya başlayacaksınız.

Satış ortaklığı yapılacak ürünlerin toplu halde bulunduğu siteler (affiliate network) genelde binlerce ürünü bir arada sunuyor. Çoğu zaman bunlar arasından niş ürünler bulmak mümkündür. Bu siteleri sürekli takip ederek yeni ürünleri analiz etmekte fayda var. Zaten internetten para kazanma çabası içinde olanlar, fark yaratmak zorunda olduklarını artık biliyorlar. Eğer sizinde böyle bir çabanız varsa yenilikçi olmanız lazım.

Bu tür girişimler yenilikçi bakış açısı ve sürekli araştırma gerektiriyor. Fakat ciddi talep gören tek bir niş ürün yakalamak bile size çok para kazandırabilir. Zaten elinizin altında araştırma yapmak için internet gibi harika bir kaynak var. Bunu kullanarak para kazanma şansınız zaten var.

İnternet, fırsatlar dünyası olmasına rağmen, henüz değerini bilmeyenler çok fazla. Mutlaka ilk denemeler size para kazandıracak diye bir kural yok. Yılmadan denemeye devam ettiğiniz sürece, mutlaka gerçek bir niş ürün yakalarsınız.

3 Yorum

  1. Merhaba, satış ortaklığı her yerde çok kolaymış gibi bize aktarılmaya çalışılıyor, fakat kimse burada yazdığınız gibi NİŞ ürün bulmanın ne kadar büyük bir sorun olduğundan bahsetmiyor. Özellikle insanlara e-kitap satmaya çalışanlar sürekli kolay yoldan zenginlik vaatleri veriyor. Bu işlerin biraz dibine inince bana göre olmadığını artık anladım.

    1. Merhaba, lütfen bu kadar karamsar olmayın. İnternetten para kazanmayı başaranlar genelde hırslı ve bir o kadar inatçı insanlardır. Daha ilk denemede bu sektörden pay almak tabi ki o kadar kolay değil, fakat asla pes etmeyin. Denemekten veya başarısız olmaktan korkunuz olmasın. Sonuçta kaybedeceğiniz tek şey zaman. Zaten TV izlemek bile başlı başına en büyük zaman kaybı değil mi? TV başında heba edeceğiniz zamanı blog yazarak geçirseniz emin olun para kazanmanın yanında genel kültür kazanırsınız.

      Blog yazarlığı insanları araştırmaya sevk eden yapıcı özelliği sayesinde çok değerli bilgiler edinmenize vesile oluyor. Üstelik riske atacağınız sermaye 150 TL’den fazla değil. Günümüzde en küçük bir yerleşik iş kurmak için bile binlerce TL sermeye lazımken, blog yazarlığı gibi orta vadeli bir yatırıma sadece 150 TL sermeye yeterlidir. Siz şimdilik blog yazarlığı ile başlayın, zamanla satış ortaklığı da yaparsınız.

  2. Öncelikle etkili makaleniz için teşekkürler. Aslında kolaymış gibi aktarılmıyor, ne kadar sabırla, emekle bir yerlere varacağımız yazıyor. Bir gecede internetten zengin olmak diye yazılar okuduğumuz için kolay sanıyoruz. Yanlış yazılar bizi yanlış yönlendirir. Sizin de söylediğiniz gibi blog yazarlığı halen favori kazanma yöntemlerinden biridir. Sade ve etkili paylaşımlar yaptığınız için sizi kutluyorum. Başarılar dilerim.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket Doldurarak Para Kazandıran Siteler>>>Yazıyı Oku
+