E-Mail Okuyarak Para Kazanmak

Çok basit algılandığı için olsa gerek bu tür girişimler büyük ilgi görüyor. Fakat mail okuyarak para kazanmak pek karlı bir ek iş değildir. Bunun nedeni ise size her bir reklam maili için teklif edilecek ödülün komik denecek kadar az olmasıdır.

Birçok kişi bol miktarda reklam maili okuyarak ay sonuna kadar bir miktar para kazanırım beklentisi ile bu tür basit internetten para kazanma yollarından medet umuyor.

Fakat böyle işlerde çoğu zaman baştan yaptığınız hesap tutmaz. Büyük uğraşlar vererek belki mail okuyarak para kazanmayı başarmış olan birileri vardır, ancak gerçekten verdiğiniz emeğin karşılığını almanız mümkün değil.

Zaten bu tür işlerde genel amaç, sisteme yeni üyeler çekmek üzerine kuruludur ve mail okuyarak para kazananlar aslında sisteme başka kurbanlar getirdikleri için para kazanır. Sonuçta 1 ay boyunca binlerce reklam görmek zorunda olduğunuz halde, ay sonunda 2 paket sigara parası kazanmak pek mantıklı olmasa gerek.

E-Mail okuyarak nasıl para kazanılır?

Bu tarz para kazanma yollarını hiçbir zaman tavsiye etmediğim için nasıl yapılacağını anlatmak yerine işin mantığından bahsetmek istiyorum. Aslında mail marketing kurallara uygun yapıldığı taktirde ciddi kar bırakan etkili bir reklam aracıdır, ancak burada kar eden kesinlikle siz değildiniz.

Burada asıl para kazanan reklam verenler ve buna aracılık eden sitelerdir. Fakat her ne kadar doğru reklam stratejisi olsa bile, mail marketing hedef kitle odaklı olmadığı sürece verim çok düşük olur. İşte bu nedenle reklam verenler aracı sitelere fazla para ödemiyor.

Bunun yansıması olarak siz mail okuyarak para kazanmak isteyen bireylere düşen pay çok minik oluyor. Sonuç olarak size gönderilen reklam maillerini baştan savma bir şekilde, sırf para kazanmak amacıyla ve zorunlu olduğunuz için okuyorsunuz. Bunun sonucu olarak bu tarz mail marketing girişimleri verimsiz olarak değer görüyor.

Sistem nasıl işliyor; işin en uç kısmında mail okuyarak para kazanmak isteyenler, ikinci sırada aracı siteler ve reklam veren firmalar arasında oluşan bir üçgenden bahsediyoruz.

Mail okuyarak para kazanmak isteyenler; tek amaçları eğer fırsat kalırsa pastadan minik bir pay almak.

Aracı şirketler; görevleri reklam veren ile mail okumayı kabul eden bireyler arasında köprü kurmak. Kısaca; mail okuyarak para kazanmak için kayıt olduğunuz siteler.

Reklam verenler; ürettikleri malları en hızlı şekilde satarak para kazanmayı hedefleyen şirketler.

Ne tür reklam mailleri geliyor?

Mail okuyarak para kazandıran siteler genel olarak her türlü reklam veren ile çalışıyor. Mailler; bazen minik bir reklam metni, bazen izlemeniz için videolar veya ziyaret etmeniz için bir web sitesi içeriyor. Burada en büyük sorun ise bu siteler genelde yabancıdır.

Ayrıca neredeyse tümü sadece İngilizce hizmet verdiği için hedef ülkeler arasında bile değiliz. Bu yüzden mail okuyarak para kazanmak isteyenler kayıt oldukları halde bu sitelerin kendilerine reklam mailleri yollamadığını söylüyor. Aslında olması gereken de bu. Ülkemiz reklam veren tarafından hedef ülke olmadığı sürece bu aracı siteler size doğal olarak reklam göndermez.

Sonuç olarak pek karlı bir internetten para kazanma girişimi olmadığı açıkça ortada, ancak tecrübe etmek isteyenler olabilir. Açıkçası zaman kaybı olacağını düşündüğüm için mail okuyarak para kazandıran siteleri bir araya toplamaya çalışmadım. Eğer illa böyle bir girişim içinde yer almak istiyorsanız webmaster forumları ilk bakmanız gereken yerlerden biri olmalı.

Ne kadar kazanırım?

Burada sizi bir beklenti içine sokmak istemiyorum, ancak asla tatmin etmez. Şirketler yabancı oldukları için reklam göndermiyor. Ayrıca gönderseler bile teklif edilen rakamlar komik. Açıkçası ekonomik açıdan pek bir katkısı yok.

Daha önce bu tür konular üzerinde fazla durmanın anlamsız olduğunu ve özellikle basit görünen işlerden uzak durmanın faydalı olacağını belirtmiştim. İnternetten para kazanmak için kullanılacak onlarca değerli proje varken, bunlara vakit ayırmak gereksiz yatırımdır. Evet, bu hatayı hepimiz yapıyoruz, ancak artık ders çıkarmanın zamanı gelmedi mi? Basit olana değil, kazançlı olana kafa yormak her zaman daha iyidir.

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Anket Doldurarak Para Kazandıran Siteler>>>Yazıyı Oku
+