Twitter’dan Para Kazanmak

twitterdan-para-kazanmakAbd merkezli bir sosyal platform olan Twitter kısa sürede bu alanda zirveye çıkmayı başardı. Şu anda büyüme oranında belli bir duraksama yaşanıyor olsa bile en fazla ziyaret edilen sosyal paylaşım siteleri arasında yer alıyor. Hal böyle olunda bizim gibi internetten para kazanmak isteyen bireysel internet kullanıcıları ve bedava reklam peşinde koşan kurumsal firmalar için kazanç fırsatları ortaya çıkıyor. Milyonlarca insanı bir araya toplayan Twitter gibi alanlar her zaman internetten kazanç fırsatı sunar. Sonuçta insanlar burada her ne kadar vakit geçirmek için bulunuyor olsa bile onlara cazip fırsatlar sunarsanız bir şeyler pazarlamayı başarabilirsiniz. Bunu yapabilmek için öncelikle bu platformda yer alan insanlara ulaşmanın bir yolunu bulmanız gerekiyor. Bunu ancak sizi takip etmelerini sağlayarak başarabilirsiniz.

İnsanların sizin yazdıklarınıza değer verip sizi takip etmesi için ünlü olmanız veya yaratıcı olmanız gerekiyor. En son hatırladığım kadarıyla yaratıcı bir arkadaş bir karikatür kahramanı yaratıp Twitter ve Facebook üzerinde milyonlarca takipçi edinmişti. İşte böyle bir fikir size milyonlarca insana ulaşma şansı tanıyacağı için Twitter üzerinden para kazanma fırsatı elde edebilirsiniz. Olağan dışı fikirler üretmek gerçekten zordur, fakat bu konuda yetenekli olan insanlar Twitter ve Facebook gibi alanlardan kısa sürede ufak bir servet kazanabilir. Aslında bazen çok saçma gibi gözüken fikirler üzerine kafa yoran insanların elde ettikleri başarı bizi şaşırtıyor. Yok canım bunu yaparak bu kadar para kazanmış olması hiç mantıklı değil demekten kendimizi alamıyoruz. Twitter henüz bu kadar yaygın değilken hiç birimiz bu derece popüler olacağını ve bireysel internet kullanıcılarına para kazanma fırsatı sunacağını aklımızdan geçirmedik. Şimdi geriye dönüp baktığımızda neden bu işe daha önce biraz kafa yormadığımız için pişmanlık duyuyoruz. Aslında çok geç sayılmaz, sizi bu konuda biraz düşünmeye davet ediyorum. İlk olarak takipçi sayısı milyonları bulan sıradan kullanıcıların bunu nasıl başardığını araştırmak size bu konuda fikir verebilir. Zaten Twitter üzerinden para kazanmanın mantığı tüm diğer sosyal alanlar ile aynıdır. Amacımız olabildiğince çok insana ulaşmak ve satış ortaklığı yaptığımız linkleri twit atmak suretiyle tanıtmaktır. Bunu yaparken dozunu çok iyi ayarlamanız gerekiyor. Aşırı reklam paylaşmak takipçi sayınızda kayıplara yol açabileceği gibi yeni takipçiler bulmakta zorlanmanıza, hatta hesabınızın kapatılmasına neden olabilir.

Daha önce Facebook, Twitter ve Youtube gibi siteleri satış ortaklığı yaptığım ürünleri tanıtmak amacıyla kullanmış biri olarak sosyal alanların bedava reklam için çok etkili olduğunu söyleyebilirim. Her bir sosyal paylaşım sitesi ayrı dinamiklere sahiptir ve bu alanları kullanarak internetten para kazanmak için o sitenin kurallarına uymanız gerekir. Sonuçta belli kuralları olan bu platformlar diğer kullanıcıları rahatsız edecek davranışlar sergilemeniz durumunda hesabınızı kapatabilir. Eğer sosyal alanları kullanarak internetten para kazanmayı düşünüyorsanız bu durumu göz ardı etmezseniz sizin açınızdan iyi olur. Twitter ve Facebook sadece reklam yapmak amacıyla oluşturulan profilleri temizlemek için son zamanlarda çeşitli güncellemeler yapıyor. Onca emek harcayıp belli bir takipçi sayısına ulaştıktan sonra Twitter hesabınız veya Facebook sayfanız bir anda silinebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir