Seo kurallarına uygun makale yazmak

seoSEO yani arama motoru optimizasyonu, bir web sitesinin en çok ihtiyaç duyduğu ve kalitenin olmazsa olmazı olan bir konudur. Günümüzde internet ve dolayısıyla elektronik ticaret son derece gelişmiş bir seviyede olduğundan yepyeni sektörler için mükemmel bir taban görevi görmektedir. İnternet teknolojileri gerek internet üzerinden alışveriş olsun, gerekse reklamlar sayesinde olsun gerçek manada iyi paralar kazanılabilecek bir sektör halindedir. Bu gibi etkenler ise bu tip sitelerin ve türevlerinin giderek yaygınlaşmasına neden oldu. Bu durum ise internet ortamında rekabeti çok yükseltti. Rekabet günümüz piyasalarının bir gereği olmakla beraber internet sektöründe Google ve benzeri arama motorları üzerinden işlemektedir.

Bir web sitesi ya da blog eğer popülerleşmek ve daha çok ziyaret edilmek istiyorsa arama motorlarında hedeflediği kelimelerde üst sıralarda görünmek zorundadır. Bu durum o siteye gelen ziyaretin artmasını ve dolayısıyla sitenin kazancının da yükselmesini sağlayacaktır. Bu gibi durumların farkına varan webmasterlar ise özellikle son 5 yılda olmak üzere gelişen teknikleri analiz ederek SEO kavramını giderek daha da geliştirdiler. SEO kısacası sitenizin istediğiniz kelimelerde arama motorlarında üst kısımlarda çıkabilmesi için yapılan çalışmalar olarak tanımlanabilir. Aynı zamanda SEO hizmetleri de yeni bir sektör olarak kendisine bir piyasa yaratabilmeyi becermişken, bu hizmeti kendisi sağlayamayacak olan kişiler para karşılığı SEO hizmeti alabilmekteler. SEO genelde pek çok farklı tekniğin birleşimi olduğu halde bazı olmazsa olmazları vardır. Bunlardan en önemlisi diyebileceğimiz bir konu da içeriğin ne kadar özgün ve arama motorlarına uygun olduğudur.

Google gibi arama motorları için uygun makaleler üretmenin ilk şartı yazacağınız yazının ya da diğer tür içeriklerin daha önce yazılmamış, benzersiz, yani tamamen özgün olmasıdır. Aynı zamanda üreteceğiniz içeriklerde zenginleştirilmiş medya öğeleri kullanmanız, yani yazınızı resim ve video gibi materyallerle desteklemeniz içeriğinizin daha okuyucu dostu olması ve aynı zamanda da arama motorları tarafından daha çok sevilmesi anlamına gelir. Bunu dışında sadece arama motorlarını düşünmenin dışında kendinizi bir okuyucu yerine koyarak hareket ederseniz en uygun makaleyi üretme şansını yakalarsınız. Ürettiğiniz içerikte medya unsurlarının öneminin dışında biçim ve üslup da büyük önem arz etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir