Satış ortaklığında ürün seçiminin önemi

affiliatemarketingArtık online satış ortaklığının ne anlama geldiğini ve nasıl yapıldığını internetten para kazanmak için çaba sarf eden herkes biliyor. Son iki yıl içinde satış ortaklığı veren firmalar o kadar fazla oldu ki artık hangi ürüne ortak olacağımıza karar vermek bile güç oluyor. Aslında bu sistemler para kazanmak isteyenler için bu çok güzel bir gelişmedir. Sonuç olarak iyi ürünlere satış ortaklığı yapmak para kazanma ihtimali üzerinde çok büyük bir etki yaratıyor. Satışlar yüksek olunca reklam gelirleri çok olsa bile geriye kalan miktar oldukça tatmin edici oluyor. Aslında blog üzerinden yapıldığında zaten satış ortaklı işinde reklam gideri oluşmuyor. Satış ortaklı veren siteleri gezerek daha blog yazmaya başlamadan en iyi ürünleri belirlemek ve sırf bunları pazarlamak için içerik yazmak her zaman daha iyidir.

Google reklamları ile ortaklık yapmaya çalışanların çoğu reklam giderleri çok ağır geldiği için geriye kazanç kalmadığını, hatta bazıları gelirin reklam masraflarını bile karşılamadığını söylüyor. Genelde bu durum kötü ürün seçimi ile alakalı bir durumdur. Eğer internetten para kazanma girişimlerinde planlı hareket edilmez ise zaten affiliate marketing gibi reklam gerektiren yöntemlerde zarar etme ihtimali her zaman vardır. Bu yüzden sadece paralı reklam vermek yerine blog yazmak ve diğer bedava reklam fırsatlarını çok iyi değerlendirmek lazım. Sosyal paylaşım sitelerini iyi kullanmasını beceren bir satış ortaklığı reklam masraflarını büyük ölçüde en aza indirme şansına sahiptir. Satış ortaklığı veren şirketlerin her zaman güncel bir listesine sahip olmakta bu işin ince ayrıntıları arasında yer alıyor. Yeni ürünler ilk sizin ortak olmanız her zaman size belli bir avantaj sağlar.

Yeni ürünlere ilk ulaşmak özellikle blog yazarak ortaklık yapmayı düşünenler için önemlidir. Çok iyi satacak bir ürüne daha kimse blog açmadan siz öncü olursanız muhtemelen sizin blog, Google sıralamasında en üstte yer alacaktır. Böylece bedava reklam yaparak internetten para kazanma fırsatı elde ettiğiniz gibi rakiplerinizden her zaman bir adım önde olacaksınız. Satış ortaklığı (affiliate marketing) dediğimiz mucizevi kazanç modelinden para kazanmak için ince düşünmeli ve hiçbir ayrıntıyı gözden kaçırmamaya gayret etmeniz gerekiyor. Bu sistemin nasıl işlediği konusunda neredeyse her internetten para kazanmaya çalışan girişimcinin bilgisi var, ancak ince detayları göz ardı ettikleri için büyük bir kısmı bırakın para kazanmayı tek satış bile yapamayanlar var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir