Reklam Tıklayarak Para Kazanmak

tiklayarak-para-kazanmakTıkla kazan gibi internetten para kazanma yöntemleri size asla para kazandırmayacağı gibi değerli zamanınızı boşa harcamanıza sebep olur. İnternetten para kazanmak için bu tür yöntemlere yönelen kişiler her zaman hayal kırıklığına uğruyor. Bu yönteme İngilizce kaynaklarda PTC adı veriliyor. Size birkaç kuruş vererek çeşitli reklam ve web sitelerine tıklamanız isteniyor. Siz bunlara tıkladıkça 0,001 dolar gibi komik miktarlar kazanıyorsunuz. Size gün içinde bu şekilde tıklamanız için ortalama 5-6 tane site veya reklam linki veriyorlar. Bir düşünün her gün bunlara düzenli olarak tıklama yapsanız bile bu şekilde internetten para kazanmak imkansızdır. Bu şekilde siz değil ama tıkladığınız sitelerin sahibi para kazanabilir. Bu yöntem ile para kazanmış olsanız bile kazanmış olduğunuz parayı zaten çoğu zaman alamazsınız. Çünkü genelde bir alt ödeme limiti vardır. Siz bu alt limiti doldurana kadar aylarca düzenli olarak başkalarının sitelerini tıklamanız gerekir. Belli bir süre geçtikten sonra nasıl olsa bu işten %99 ihtimalle sıkılıp bırakacağınızı bildikleri için bu alt limiti hep yüksek tutarlar. Ayrıca internetten para kazandıracağını iddia eden bu tıklama siteleri çoğu zaman kısa bir süre içinde batar ve paranızı alamazsınız.

Tıklama başına komik miktarlar ödeyen bu sitelere reklam veren kişi sayısı neredeyse sıfırdır. Artık tamamen ortadan kalkmaya başlayan bu internetten para kazanma yönteminin kazandırmadığı kesindir. İlk girişimlerde genelde işin kolayına kaçtığımız için hepimiz bu tür yöntemleri deneyerek internetten para kazanmaya çalışıyoruz. Kısa süre sonra bu işin tıklamakla falan olmayacağını anlıyor olsak bile bu sefer hepsinin aynı olduğunu düşünmeye başlıyoruz. Aslında internetten para kazanmanın yollarını iyi araştırırsanız göreceksiniz ki gerçekten ciddi gelir elde etme şansı sunan pek çok yöntem var. Bunlar içinde en etkili olanların başında affiliate marketing ve blog yazarlığı gelmektedir. Biz affiliate marketing sistemi ile internetten para kazanmayı tavsiye ediyoruz. Çünkü bu sistem gerçekten her yönden çok fazla avantajlı ayrıca çok kazançlıdır.

Bu tür işe yaramayan teknikler her zaman kolaya kaçmayı seçenlerin seçimi oluyor ve sonuçta ellerine hiçbir şey geçmiyor. O yüzden satış ortaklığı gibi kaliteli işler yapmak internetten para kazanmayı garantiler. Ayrıca bahsetmiş olduğumuz affilite marketing işinde hem kimseye bağlı olmadan çalışırsınız hem de kazanç sınırsızdır. Burada sınırsız derken bunun sizin bu işe ne kadar zaman ayırdığınız ve nasıl bir strateji uyguladığınız çok önemlidir. Ürün seçiminden reklam taktiklerine kadar uyguladığınız her aşama bu yöntemde kazancı etkiler. İnternetten para kazanma yolları tıpkı diğer işlerde olduğu gibi planlı hareket etmekle ve düzenli çalışmak ile size kazanç getirir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir