Pokemon Go ile para kazanmak

Pokemon Go ile Para Kazanmak

Farklı fikirler her zaman insanların ilgi odağı olmayı başarmış ve bunları ortaya atan girişimcilere servet kazandırmıştır. Son zamanların en ilginç oyunlarından biri olan pokemon go, Niantic firması tarafından hayata geliştirilmiş enteresan bir projedir. Aslında bu oyunu ilginç kılan insanları sokağa çıkmaya zorlaması ve hayali pokemon avlamaya mecbur kılmasından öte değildir. Bu uygulamadan haberi olmayan milyonlarca insan elinde cep telefonu ile sokak ortasında garip hareketler sergileyenleri görünce biraz şaşkınlık yaşmıyor değil. Sonuçta peşinde koştuğunuz şey hayali bir yaratık olduğu için dışarıdan pek hoş gözüktüğünüz söylenemez.

Aslında bizim amacımız para kazanma yollarını açıklamak olduğu için pokemon go nasıl oynanır gibi bir açıklama yapmaya çalışmayacağız. Bizi burada ilgilendiren kısım pokemon go ile para kazanmak. Oyun bir handa tüm dünyada bu kadar popüler olunca doğal olarak insanlar pokemon go ile para kazanmak için farklı fikirler üretmeye başladılar bile.

Pokemon Go ile nasıl para kazanılır?

1. Pokemon go hesap satışı yaparak para kazanmak

Çalışmaktan sosyal hayata katılmaya fırsat bulamayan milyonlarca insan olduğunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Ev ve iş arasında yaşanan koşuşturmaya bir de trafik sorunu dahil olunca bırakın sokakta pokemon avlamayı pek çok insan gün içinde yemek yemeye bile vakit bulamıyor, ancak sonuçta bu insanlar arasında pokemon go oynamaktan büyük keyif alanlar tabi ki yok değil. Pokemon go hesabını satarak para kazanmak isteyenler için bu insanlar potansiyel müşteri demektir. Kısacası, belli bir seviyeye getirmiş olduğunuz pokemon go hesabını satın almak isteyen insanlar kesinlikle var. Oyunda ne kadar fazla ilerleme kat ettiyseniz pokemon go hesabı o derece değerli oluyor. Pokemon go ile para kazanmak isteyen oyun tutkunları hesap satmak için yurt dışında genelde Ebay gibi açık arttırma usulü çalışan e-ticaret sitelerini ve forumları tercih ediyor. Beni bu yazıyı yazmaya iten sebep ise bugün ülkemizdeki lider gazetelerden birinin web sitesinde pokemon go ile para kazanmak konusunda oldukça ayrıntılı bir haber yayınlanmasıdır. Bu haberde pokemon go ile para kazanmak isteyenlerin belli bir süre sokaklarda hayali kahraman kovalayarak seviye olarak yükselttikleri hesaplarını 150 TL ile 15 bin TL arasında fiyat isteyerek satmaya çalıştıkları yazıyordu. 15 bin TL bana pek inandırıcı bir rakam gibi gelmedi ama haberde yazan rakam net bir şekilde buydu. Bu arada pokemon go hesap satışı ile ilgili ilanları yorum bölümüne yazabilirsiniz. İmla kurallarına dikkat etmeniz ve yazılanlar özgün olduğu sürece yayınlanacaktır.

2. Diğer oyuncular için pokemon avlamak

Yukarıda belirttiğim gibi pokemon go oynamak isteyen, ancak yoğun iş temposu nedeniyle buna ayıracak vakti olmayan milyonlarca insan var. Burada pokemon go ile para kazanmak için yapmanız gereken şey başkaları adına pokemon avlayarak oyunu üst seviyelere çıkarmak. Bunu yapmak için en ideal ortamlar forum siteleridir. Eğer oyun hakkında başlık açılan forumlara ‘’ belli bir ücret karşılığında sizin hesabınız üzerinden pokemon go oynayarak hesabınıza üst seviyelere çıkartabilirim’’ gibi ilanlar verecek olursanız mutlaka istekli birileri karşınıza çıkacaktır. Burada isteyeceğiniz ücret tamamen siz ve hesabını yükseltmek isteyen oyuncu arasında yaşanacak pazarlık sonrası belirlenecektir. Dilerseniz oyunu belirli bir seviyeye getirme garantisi vererek net bir fiyat talep edebilirsiniz. Bu seviyeye gelmek için ne kadar zaman gerektiğini ve ne kadar pokemon avlamanız gerektiğini biliyorsanız zaten kafanızda bir fiyat belirecektir.

3. Youtube üzerinde pokemon go videoları yayınlamak

Oyun ülkemizde henüz daha yeni popüler olmaya başladığı halde sokakta pokemon avlarken kendi videosunu çekerek Youtube üzerinde yayınlayan insanlar olduğunu görüyoruz. Hatta oyuncuların bol olduğu kalabalık olan mekanlarda çekip yaparsanız ortaya çok ilginç videolar çıktığını göreceksiniz. İnsanların hayali bir kahraman peşinde koşarken gösterdiği çaba gerçekten izlemeye değer bulunuyor. Youtube üzerinden video paylaşımı yaparak para kazanmak için ilginç özgün videolar gerektiğini zaten daha önce ısrarla vurgulamıştık. Artık elinizde popüler ve bir o kadar ilginç bir fikir olduğuna göre işin içine biraz yaratıcılık katarak özgün videolar hazırlayabilirsiniz. Youtube üzerinden bu videoları yayınlamak için uygun bir isim altında kanal açarsanız pokemon go ile para kazanmak için elinize fırsat geçmiş olacak. Burada pokemon go oynarken sadece kendinizi çekmeniz gerekmiyor. Özellikle kalabalık alanlarda yüzlerce insanın pokemon avlarken sergilediği o ilginç görüntüyü yansıtmak gerçekten çoğu zaman seyre değer oluyor.

4- Pokemon mıknatıs modülü ile müşteri çekmek

Özellikle kafeterya tarzı işletmeler için iyi bir müşteri çekme fırsatı olarak lanse edilen pokemon mıknatıs modülü sayesinde binlerce müşteriyi mekana doldurmak mümkün. Bildiğiniz gibi bu oyunda evde oturarak seviye atlamak mümkün değil. GPS ve kamera yardımıyla sokakta çeşitli pokemon karakterlerini avlamanız karşılığında seviye yükseltme şansınız oluyor. Bunu tam olarak anlamış değilim, ancak anladığım kadarıyla pokemon mıknatıs modülü işin ticari kısmını teşkil ediyor. Bu modülü kullanan işletmeler o belgede bulunan pokemonları işletme içindeymiş gibi göstererek müşteri çekebiliyor. Bunu biraz daha araştırdıktan sonra daha ayrıntılı bir yazı yazmayı düşünüyorum. Eğer pokemon mıknatıs modülü oyunla entegre bir biçimde çalışan bir uygulama ise dolaylı olarak bile olsa işletmeler için pokemon go ile para kazanma fırsatı sunuyor.

Niantic, pokemon go uzmanı arıyor

Oyunu geliştiren Niantic, sosyal medyada aktif olan ve pokemon go konusunda uzman olan oyuncuları kendi bünyesinde çalışmaya davet ediyor. Niantic, özellikle sosyal medya üzerinden yeni oyunculara destek vermesi için çalıştırmayı planladığı yeni elemanlar için sosyal medya üzerinden yakın zamanda bir duyuru yayınladı. Oyunda iyi dereceler elde etmiş ve pokemon go ile para kazanmak isteyen sosyal medya kullanıcıları için bu iyi bir fırsat olabilir. Başvuru için Niantic şirketinin sosyal medya kanallarını yada resmi web sitesini ziyaret etmeniz gerekiyor.

Sonuçta burada yoğun olarak internetten para kazanma yolları ile alakalı olan fikirleri paylaşıyor olsak bile gündem pokemon go olduğu için böyle bir paylaşım yapmayı gerek duydum. Oyun internet ile sadece dolaylı olarak alakalı olmasına rağmen boş vakti olanlar için sokakta pokemon go ile para kazanmak bazı arkadaşlar tarafından tercih edilebilir. Bu arada oyun oynamaya hiç vaktim olmadığı için aslında pek sevmediğim için henüz pokemon go oynamadım. Pokemon go ile para kazanmak için yapmanız gereken girişimleri anlatan her şeyi forum sitelerinde araştırma yaparak derledim. Bu nedenle oyun terimleri hakkında arada ufak hatalar yapmış olabilirim.

Güncelleme: 2017 yılının mayıs ayındayız ve artık pokemon go adından söz eden bile yok. Bu durumda daha önce kaleme aldığımız bu yazıda anlatılan para kazanma yöntemleri haliyle tarih oldu.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir