Para Kazandıran Anketler

Anket şirketleri yıllardır süre gelen klasik yöntemler ile araştırma yapmayı internet ile tanıştıktan sonra bıraktı. Artık insanların fikrini almak için doğrudan internet üzerinden yapılan para kazandıran anketler kullanılıyor. Dünya geneline baktığımızda yüzlerce anket sitesi tarafından yüz binlerce firmaya hizmet verildiğini görüyoruz. Türkiye açısından ele aldığımızda yine onlarca para kazandıran anket sitesi olduğunu ve bunların ürün ve hizmet sektörü başta olmak üzere siyasi anketler bile düzenlediklerini görüyoruz. Anket çalışmaları her zaman talep gören ve çoğu zaman yapılması şart olan Pazar araştırmaları oldukları için önemlidir. Anket siteleri aslında firmalar ile tüketici arasında fikir alışverişini sağlayan şirketlerdir. Tabi ki insanlar fikirlerini belirtmek için çoğu zaman pek gönüllü olmuyorlar. Sonuçta hiçbir çıkarları olmadığı halde anket doldurmak pek eğlenceli görülmüyor olsa gerek. Anket siteleri buna çözüm olarak para veya hediye karşılığında anket doldurma sürecini başlattı ve böylece anket doldurma işi ortaya çıkmış oldu.

Para kazandıran anketler dediğimiz aslında başlı başına bir meslek değil de ek gelir amaçlı boş zamanlarda yapılacak bir internetten para kazanma fikridir. Her ne kadar belli bir kazanç potansiyeli olsa da bu sizin geçinmeniz için asla yeterli olamaz. Bu yüzden anket doldurarak para kazanmak deyince çok fazla kazanç beklemek yerine birkaç faturayı karşılamayı beklemek daha doğru olur. Ay içerisinde 30-40 ankete eşlik etmeniz durumunda bu size 200 TL gibi bir ek gelir sağlayabilir. Bu kesin bir rakam değildir, çünkü hangi şirketin size ne kadar anket göndereceğini en baştan kestirmek çok güçtür. Aslında bu biraz da sizin vermiş olduğunuz yanıtlar ile alakalı olabilir. Anket doldurma işinde her zaman dürüst olmak ve mantıklı yanıtlar vermeniz lazım ki anket firmaları sizin ciddi bir biçimde görüşlerinizi paylaştığınız kanısına varsın. Gayri güzel veya saçma yanıtlar büyük ihtimal anketle para kazanma girişimine sekte vuracaktır. Anket siteleri çoğu zaman ciddi kurumsal şirketler için anket faaliyetleri yürütür. Anketlere katılan insanların ne düşündüğü ancak doğru düzgün bir çalışma ile ortaya çıkacağı için anket siteleri mantıklı yanıtlar bekler. Bu şekilde devam etmeniz durumunda size sürekli anket göndermeye devam ederler. Fakat daha en başta tombala çeker gibi rast gele cevaplar ile anket doldurmanız bir daha size davet gelmesine engel olacaktır.

Her türlü çalışma ciddiyetle yapıldığı sürece sonuç verir. Her ne kadar bu anketler size büyük bir servet kazandırma potansiyeli sunmasa bile para kazandıran anketler almak istiyorsanız verdiğiniz yanıtlar son derece mantıklı olmalıdır. Ülkemizde faaliyet gösteren anket firmaları bu tür Pazar araştırmalarını online yapmaya henüz yeni başladı. Yakın zamanda tüm anket şirketleri klasik yöntemleri bırakıp online çalışmaya başlayacak ve size biraz daha fazla ek kazanç fırsatı doğacaktır. Bunların sayısı ne kadar fazla olursa o kadar çok anket alma şansınız olduğu için aslında bu para kazandıran anketler almak isteyenler için iyi bir gelişme. Ayrıca en kısa zamanda bu kategori altında en güvenilir Türkçe anket sitelerini sizlerle paylaşacağız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir