Onbux ile internetten nasıl para kazanılır?

paid-to-clickDünyada Ptc ( Paid To Click, Tıkla Kazan) yöntemi ile en çok para kazandırmış sitedir. Sitede 500’den fazla Türk vardır ve bu Türklerin 100 de 99’u Onbux’tan iyi miktarda paralar kazandığını söylemektedir. Ancak bu işten para kazanmak için ciddi anlamda emek harcamak gerekir ve oldukça risklidir. Bu tür siteler çoğu zaman ödeme yapmaz ve üyelik için ödediğiniz para içerde kalır. Bu durumu iyi değerlendirip bu işe kalkışmak gereklidir.

Onbux reklamlara tıklanarak kazanılan paradır ve tek yapmanız gereken reklama tıklayıp reklamın süresinin tamamlanması ve çıkan harf ve rakamlardan karşıdaki rakamı bulup tıklamaktır. Bunun karşılığında ise standart üyeler 0.01 Gold üyeler 0.02 kazanıyorlar. Aslında kazanılan miktar gerçekten çok düşük ve riske girmeye ve emek harcamaya değmez. Siz diyorsunuz şimdi ya git işine 0.01 – 0.02 Dolarla ne olur? Arkadaşlar bu adamlar zaten böyle tek tek tıklayarak kazanmıyorlar, onlar ref (alt üye; kiraladığınız takdirde onların tıklamalarının yarısını kazanırsınız) kiralıyorlar. Ayrıca gold üye olursanız kendi tıklarınız 0.02 reflerinizin tıkları 0.01 sayılıyor. Normal üyelerde ise bu oranda yarı yarıya yani, kendi tıklarınızdan 0.01 reflerinizinkinden ise 0.005 kazanıyorsunuz.

Şimdi küçük bir hesapla günlük ne kadar kazanacağınızı hesaplayalım:
Gold Üye olsanız ve 2500 refiniz olsa: 0.02
Kendi tıklamanız günde 4 reklam: 0.08 Dolar
2500 ref 4 reklamdan tanesi 0.01’den: 10.00 Dolar ( Sadece 1 Günlük)
10.08 Kazancınız oluyor.

Bu Zamanda İse günlük 10.08 Dolar az değil. Bu kazancı ultimate üyelikle katlayabilirsiniz de! Ama bu sistemde her zaman için risk çok büyüktür ve çok fazla emek harcamak analiz yapmak tıklamayan alt üyeleri elemek gibi işler vardır. Kazanma şansınız yüksek olsa bile parayı alma ihtimaliniz çok küçüktür. Bu tür siteler genelde kısa sürede batar ve ödemeleri yapamaz ya da yapmaz. Şu ana kadar en uzun süre ayakta kalanlardan biri bu site ancak yakın zamanda ödemelerinde aksamalar başladı ve sonu kötü olacağı kesin. Açıkçası bu siteye 100 dolar verip üye olmaya değeceğini sanmıyorum. Ayrıca üyelik ücretini ödedikten sonra refleri kiralamak içinde para ödüyorsunuz. Anlayacağınız daha kazanmadan 200 dolar kadar içeri giriyorsunuz. Sonrada kurtarma derdine düşüyorsunuz. Kısacası tıklama yaparak internetten para kazanma fikri oldukça cazip gelse de sonu genelde kötü oluyor.

Açıkçası ben bu sisteme güvenmiyorum ama bilgi amaçlı netten edindiklerimi sizlere aktarmaya çalışayım. İşte Onbux’un Özellikleri.

Ödemeler Minimum 2 Dolar olunca geliyor.
Reflerin tanesi 0.25 dolardır.
Dolar olunca 4 tane ref alabilirsiniz.
Standart üyelere çıkan reklam sayısı günlük 5-6 değişir.
Reklamların her bir tanesi 0.01 değerindedir.
Bu Gold üyelerde 0.02’dir.
Gold üyeliğin fiyatı 60 dolardır.
Ödemeler kesinlikle yapılır. Ödemeler paypal yoluyla olursa anında yapılır. En fazla 1 dakikada yapılır. (Otomatik Ödeme)
Site dünyaca ünlü siteler tarafından reklam almaktadır. Bu yönden sitenin güvenirliğini anlayabiliriz.
500’den fazla Türk günlük siteye girmektedir.
Türklerin hepsi Onbuxtan ödeme almıştır.

Ayrıca direk üye dediğimiz insanların size isteyerek kazandırdığı sizin refinizden isteyerek üye olduğu üyelerde elde edebilirsiniz bu üyeler arkadaşlarınız veya forumlarda Onbuxu tanıtarak onlarında üye olmasını sağlayabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir