Neden İnternetten Para Kazanmak İstiyorsunuz?

Dilediği zaman diliminde çalışıp canı istediği zaman tatil yapmak isteyenler, patron stresi çekmek istemeyenler, evden çalışmak isteyenler hatta kafasına göre takılmak isteyenler internetten para kazanma fikrine her zaman yeşil ışık yakmıştır. Evet, yukarıda saydıklarıma daha onlarca ekleyebilirim ama şimdi işin dramatik tarafına da bir göz atalım.
İnsanları asıl internetten para kazanma fikrine sürükleyen neden PARA sıkıntısıdır. Aklı başında olan biri gün boyunca çalıştıktan sonra evine geldiğinde ayaklarını uzatıp film izlemek yada farklı bir eğlence fikriyle keyif yapmak veya dinlenmek yerine neden online kazanç fikirlerini araştırır? Cevap; bir işe sahip olmasına rağmen eline geçen para ile geçinemiyor, hatta her geçen gün daha fazla borç içine batıyordur. Kısaca insanları internetten para kazanma fikrine sürükleyen asıl sebep maddi sıkıntıları aşma isteğidir.

Elit bir yaşam süren veya çalıştığı işte kazandığı ile ailesi ve kendisi rahatlıkla geçinen, yazın tatilini yapan, kısaca para sıkıntısı yaşamayan biri bu işlere kafa yormaz. Siz doktor, mühendis ya da ortalamanın üzerinde kazanç getiren herhangi bir işte çalışan birini internetten para kazanma peşinde koştuğunu hiç gördünüz mü? Hayır, zaten bu tür adamların çalışmaktan bırakın böyle işlere zaman ayırmayı sosyal faaliyetler için bile zamanı yoktur. Farklı bir iş üzerine yatırım yapmayı düşünüyor olsalar bile bunlar genellikle sermaye gerektiren büyük projelerdir. Bizim sermayemiz olamadığı için amacımız minimum yatırım ile oldukça fazla kazanmaya çalışmak ve internet, çalışkan insanlara bu fırsatı sunuyor.

Ben, normal şartlarda çalıştığı işte kazandığı ile geçinemeyenler için blog yazarlığı, affiliate marketing veya kesin ama daha az kazandıran makale yazarlığı tavsiye ediyorum. Tabi ki bu çalışmaları yürütmek için günde 2-3 saat ayırmanız gerekecektir. İşten çıkıp o yorgunluk ile bir de evde çalışmak insanı gerçekten biraz strese sokabilir ama blog yazarlığı yapan biri 6-7 aydan sonra bu işe haftada 5-6 saat ayırdığı sürece yeterli olur. Ayrıca Yazdığınız blog üzerinden affiliate marketing faaliyetlerini yürütebilirsiniz. Bu iki internetten para kazanma modeli birbirini tamamlayan bir yapıya sahiptir ve uygulamada başarılı olan bir aylık 10-20 bin TL gibi seviyelere çıkabilir.

Henüz blog yazarlığı ve affiliate marketing için herhangi bir yazı yazmadım, çünkü bu ikisi en sevdiğim ve kendi uyguladığım online kazanç fikirleri olduğu için bunları en sona saklıyorum. Bu güne kadar yazmış olduğum tüm yazılarda anlatmaya çalıştığım internetten para kazanma yöntemlerini kendim uygulamıyor olsam bile çevremde veya forumlarda bunları uygulayıp para kazanan insanlar var. Zaten burada yazma amacım saçmalıkları değil işe yarayan fikirleri sizlerle paylaşmak. Yazılarımda yöntemleri yüzeysel olarak açıklamaya çalışıyorum. Siz ilginizi çeken yöntem hakkındaki tüm ayrıntıları ufak bir araştırma sonucunda forum sitelerinde zaten bulabilirsiniz. Önemli olan sizi doğru yöntemlere yönlendirmek veya gerçek internetten para kazanma tekniklerine odaklanmanızı sağlamak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir