İnternetten Para Kazanmak Yalan Mı?

para-kazanmanin-yollariAslında bunu tartışmak bile yanlış, çünkü harika sonuçlar elde eden girişimcilerin sayısı çok fazla ve bunlar gerçekliği fazlasıyla kanıtlıyor. Asıl soru, herkes internetten para kazanma konusunda başarılı olabilir mi olmalıydı. Buna herkes cevabını vermek çok büyük hata olacağı için size dürüst olup doğruları söylemem lazım. Bu işe kalkışanların başarı oranı %20 kadar küçüktür. Neden bu kadar az diye bir soru ile bana geri dönecek olursanız; çünkü herkes kolay yoldan yırtmanın peşine düşüyor ve çalışmak yerine kurnazlık yapmaya çalışıyor.

Blog yazmayı örnek verecek olursak, kazanç garantisi olduğu halde böyle değerli bir girişimi bile kendi ellerimizle berbat ediyoruz. Hafta içerisinde sadece 6 saat ayıran biri çok kolay bir şekilde üç tane makale yazabilir. Fakat bu bile zor geldiği için başkasından çalmanın peşine düşüyoruz. Böyle bir hata yaptığınızda yazdığınız blog, Google için artık tamamen çöp sayılır. Blog sitenize kopya içerik sokarsanız ondan para kazanmayı beklemeyin.

Sonuçta internetten para kazanmak için mühendis olmanız gerekmiyor ama en azından yaptığınız işe saygınız olması lazım. Para kazanmak istiyorsunuz ama bunun çok kolay olmasını bekliyorsunuz. O zaman herkes başkaları tarafından yazılan makale veya dokümanları kopyalayıp kendi web sitesinde yayınlayıp köşeyi dönsün. Böyle bir durum asla mümkün değil. Google bunun önlemini alalı yıllar oldu. Eğer blog veya siteniz ziyaretçi çeksin istiyorsanız klavyenin başında biraz kafa patlatmanız gerekiyor. İnsanlar boşuna saatlerce araştırma yaparak harika yazılar yazmak için ter dökmüyorlar. Sırf okuyucuya gerçek bilgiyi sunmak ve onları web sitelerinde uzun süre tutmak için çabalıyorlar. Ne kadar fazla taze ve özgün bilgi paylaşırsanız o kadar çok ziyaretçi elde etme şansınız olur.

İnternetten para kazanmanın gerçek olduğunu, hatta hayatın bir parçası olduğunu size herhangi bir belge göstermeden bile ispatlayabilirim. Yeter ki yapılan girişim mantıklı olsun. En basit olarak eğer evden çalışmak istiyorsanız satış ortaklığını öğrenmeniz gerektiği konusunda sürekli ısrar ediyorum. Bunda bu kadar istekli olmamın sebebi ise, elde edilen sonuçların mükemmel olmasıdır. Satış ortaklığının internet ortamında yapılan alışverişe (online ticarete) aracılık etmek olduğunu zaten söylemiştim. Burada bir ticaret faaliyetinden söz ediyorum ve bu söz konusu ticaret alanı gün içerisinde milyarlarca insanın buluştuğu bir pazar.

İnternet ülke sınırlarını tarayıcımıza ”www” yazdığınız gün tamamen ortadan kaldırdı. Artık şirketler açısından internet dünya çapında bir Pazar olarak algılanıyor ve yakın gelecekte uydular sayesinde dünyanın en ücra köşesindeki insanlar bile buna kolayca erişebilecek. Zaten Avrupa ülkeleri ve Amerika gibi ülkelerde internet bedava sayılacak kadar ucuz olmasına rağmen tüm ülkeler kendi uydu sistemini devreye sokarak halkına ücretsiz internet sunmayı hedefliyor.

Günümüzde online ticaret için yapılan yatırımlar ileride başımıza gelecek olanların zaten öncüsü niteliğinde olduğu için bu konuyu fazla uzatmaya gerek yok. Böylesine büyük bir sektörden sadece bir kum tanesi kadar bir pay bile alsanız bir daha sırtınız yere gelmez. İşte bu yüzden size online satış ortaklığı konusunda bu kadar ısrar ediyorum. Online ticaret gelecek için yatırımdır. Satış ortaklığı da bu amaca hizmet ettiğine göre yapmanız gereken şimdiden internetten para kazanmanın temellerini atmak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir