İnternetten Para Kazanmak Yalan Mı?

Aslında bunu tartışmak bile yanlış, çünkü harika sonuçlar elde eden girişimcilerin sayısı çok fazla ve bunlar gerçekliği fazlasıyla kanıtlıyor. Asıl soru, herkes internetten para kazanma konusunda başarılı olabilir mi olmalıydı. Buna, evet cevabını vermek çok büyük hata olacağı için size dürüst olup doğruları söylemem lazım. Bu işe kalkışanların başarı oranı %10 kadar küçüktür. Neden bu kadar az diye bir soru ile bana geri dönecek olursanız; çünkü herkes kolay yoldan yırtmanın peşine düşüyor ve çalışmak yerine kurnazlık yapmaya çalışıyor.

Blog yazarak para kazanmayı örnek verecek olursak, kazanç garantisi olduğu halde böyle değerli bir girişimi bile kendi ellerimizle telef ediyoruz. Hafta boyunca sadece 5-6 saat ayıran biri, rahat bir biçimde üç tane makale yazabilir. Fakat bu bile zor geldiği için başkalarından çalmanın peşine düşüyoruz. Böyle bir yanlışa düştüğünüz vakit açtığınız blog, Google için artık bir hiç sayılır. Blog sitenize kopya içerik sokarsanız, ondan para kazanmayı beklemeyin.

Sonuçta, internetten para kazanmak için mühendis olmanız gerekmiyor ama en azından yaptığınız işe saygınız olması lazım. Para kazanmak istiyorsunuz ama bunun çok kolay olmasını istiyor ve çaba göstermiyorsunuz. O zaman herkes başkaları tarafından yazılan makale veya dokümanları kopyalayıp kendi web sitesinde yayınlayıp köşeyi dönsün. Böyle bir beklenti içinde olanlara bu sektörde yer yok.  Google bunun önlemini alalı yıllar oldu. Eğer blog veya siteniz ziyaretçi çeksin istiyorsanız, klavyenin başında biraz kafa patlatmanız gerekiyor. İnsanlar boşuna saatlerce araştırma yaparak en iyisini yazmak için ter dökmüyorlar. Sırf okuyucuya gerçek bilgiyi sunmak ve onları memnun etmek için çabalıyorlar. Ne kadar fazla taze ve özgün içerik paylaşırsanız, o kadar çok ziyaretçi edersiniz.

İnternetten para kazanmanın gerçek olduğunu, hatta hayatın bir parçası olduğunu size herhangi bir belge göstermeden bile ispatlayabilirim. Yeter ki yapılan girişim mantıklı olsun. En basit olarak eğer evden çalışmak istiyorsanız satış ortaklığını öğrenmeniz gerektiği konusunda sürekli ısrar ediyorum. Bunda bu kadar istekli olmamın sebebi ise, elde edilen sonuçların mükemmel olmasıdır. Satış ortaklığının internet ortamında yapılan alışverişe (online ticarete) aracılık etmek olduğunu zaten söylemiştim. Burada bir ticaret faaliyetinden söz ediyorum ve bu söz konusu ticaret alanı gün içerisinde milyarlarca insanın buluştuğu bir pazar.

İnternet, ülke sınırlarını tarayıcımıza ”www” yazdığınız gün tamamen ortadan kaldırdı. Artık şirketler açısından internet, dünya çapında bir Pazar olarak algılanıyor ve yakın gelecekte dünyanın en uç bölgelerinde bile internet erişimi olacak. Zaten Avrupa ülkeleri ve Amerika gibi ülkelerde internet bedava sayılacak kadar ucuz olmasına rağmen tüm ülkeler kendi uydu sistemini devreye sokarak halkına ücretsiz internet sunmayı hedefliyor.

Günümüzde online ticaret için yapılan yatırımlar ileride başımıza gelecek olanların zaten öncüsü niteliğinde olduğu için bu konuyu fazla uzatmaya gerek yok. Böylesine büyük bir sektörden sadece bir kum tanesi kadar pay bile alsanız, bir daha sırtınız yere gelmez. İşte bu yüzden size online satış ortaklığı konusunda bu kadar ısrar ediyorum. Online ticaret gelecek için yatırımdır. Satış ortaklığı da bu amaca hizmet ettiğine göre yapmanız gereken şimdiden internetten para kazanmanın temellerini atmak.

Zor olduğunu biliyorum, ancak çevrenize bakarsanız zoru başaran insanların ekonomik açıdan son derece rahat olduğunu görürsünüz. Örneğin, hukuk veya tıp fakültesi kazanmak ve bitirmek herkesin harcı değildir, fakat başaranlar var. Ayrıca ben işsiz doktor görmedim. Üstelik kazancı da iyi. İşine sahip çıkan, kendini geliştiren profesör bile oluyor. Aslında henüz geç değil. Eğer doktor kadar para kazanmak istiyorsanız, 6 sene okumanıza gerek yok. Yapmanız gereken ortada.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir