İnternetten para kazanmak hayal değil

İnternetten para kazanma fikrine dolandırıcılık olarak bakan ya da böyle bir şeyin mümkün olmadığını düşünen pek çok internet kullanıcısı olduğu kesin bir gerçektir. İnsanların araştırmadan böyle bir kanıya nasıl vardıklarını bilmiyorum ama çok yanlış bir düşünce olduğu kesin. Tüm dünya genelinde internetten para kazanarak hayatını sürdüren milyonlarca girişimci bulunuyor. İnternet üzerinden kendi işinizi yürüterek klasik bir işte kazandığınızdan çok daha fazlasını kazanmanız mümkündür.

Sosyal paylaşım alanı olarak kullandığımız web siteleri internetten para kazanmak için pek çok fırsat barındırıyor. Dünya markaları arasında yer alan Facebook, Twitter ve Youtube sadece birer eğlence merkezi değil aynı zamanda birer para kaynağıdır. Bu siteleri günlük hayatınızda zaten kullandığınız veya kullanmayı bildiğiniz için ekstra bir şey öğrenmenize gerek yok. Sadece konuya odaklanıp insanların dikkatini çeken, ilgi duydukları alanları bulmanız gerekiyor. Ülkemizde 40 milyondan fazla internet kullanıcısı olduğunu düşünürsek internetin ne denli geniş bir Pazar olduğunu anlayabiliriz. Bu kadar insanın sadece %5’lik bir kısmına bile ulaşsanız servet kazanırsınız. Üstelik hiçbir fiziki çalışma olmadan bilgisayar başından çalışarak internetten para kazanacaksınız.

Yukarıda adı geçen alanlarda internetten para kazanmak amacıyla kullanabileceğiniz yegane sistem affiliate marketing olarak anılan komisyonculuktur. Türkçe olarak online satış ortaklığı adı verilen bu sistemi uygulayarak internetten para kazanmak için Facebook, Google veya diğer sosyal paylaşım sitelerinden faydalanabilirsiniz. Bu işte yapacağınız şey başkalarının ürünlerini tanıtmak ve satılan her ürün üzerinden komisyon almaktır. Kısacası bu yöntem ile internetten para kazanmak için üretim yapmanız gerekmiyor. Başkalarının ürünlerine ortak olacaksınız ve bunun için para ödemeyeceksiniz. Sizin yapmış olduğunuz reklam çalışmaları sonucunda pazarlanan ürünler üzerinden aldığınız komisyon binlerce doları geçebilir. En çok kazandıran internetten para kazanma yolları içinde başı çeken bu sistem ülkemizde de son yıllarda çok hızla yaygınlaşmaya ve internet girişimcileri tarafından Facebook’tan para kazanmak için bile uygulanmaya başlanmıştır. Yapmanız gereken piyasayı analiz ederek insanların en çok talep ettiği ürünleri bulmak ve bunlara satış ortaklığı yaparak pazarlanmasına aracılık etmektir. Karşılığında satacağınız her üründen komisyon alarak internetten para kazanmış olacaksınız.

Daha pek çok internetten para kazanma yöntemi bulunmaktadır. Eğer sabırlı bir şekilde yazdıklarımızı okursanız mutlaka kendinize uygun bir yöntem bulursunuz. Yaygın olarak kullanılan affiliate marketing sistemini tavsiye etmemizin nedeni ise çok güvenilir bir internetten para kazanma tekniği olmasıdır. Daha çok sermaye ihtiyacının çok minik olması ve kısa sürede öğrenilmesi nedeniyle çok yaygın kullanılmaktır. Ayrıca Google gibi arama motorları ile çok yüksek kazanç getirisinin olması bir diğer etkileyici faktördür. Basit yöntemlere yönelirsiniz büyük olasılıkla hayal kırıklığı yaşarsınız. Affiliate marketing ile internetten para kazanmak için tek bir alanı kullanmak yerine ücretsiz reklam yöntemlerini de değerlendirmenizi tavsiye ederim. En azından kendinize bir blog açarak zamanla geliştirin. Böylece ilerleyen zamanlarda siz çalışmasanız bile blogunuz sizin yerine para kazanacaktır. Belli bir süre geçtikten sonra blogunuz yerini hak ettiği yeri bulacak ve fazla ilgilenmeseniz bile size para kazandıracaktır. Blog yazarak internetten para kazanmanın en büyük avantajı sürekli bir gelir getirmesidir.

Eğer bu tür bir girişim planı içinde iseniz mutlaka her türlü kazanç fikrini gözden geçirmeli ve size uygun olanı tercih etmelisiniz. Örneğin, makale yazmak gibi çok değerli bir yeteneğe sahipseniz internetten para kazanmak sizin için çok daha kolay olabilir. Sadece yazdıklarınızı satmak bile size aylık asgari ücret kadar para kazandırır. Bir yandan sipariş üzerine makale yazarak para kazanırken diğer bir yandan kendiniz için satış ortaklığı odaklı bir blog açmak iyi bir yatırım olacaktır. Daha önce yazdığım pek çok makalede ısrarla belirttiğim gibi satış ortaklığı sizin özellikle odaklanmanız gereken internetten para kazanma yöntemidir. Bu sistemi iyi uygulayan bir girişimci internet ortamında her şekilde para kazanır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir