İnternetten Kolay Para Kazanmak

kolay-para-kazanmakBu makaleyi yazma amacım; internetten para kazanmak için bir yol arayan, fakat pusuda bekleyen uyanıkların varlığından habersiz olan insanları uyarmaktır. Evet, eğer bu yolda ilerlemek istiyorsanız öncelikle anket doldur kazan gibi yalanlar uydurup sizin sırtınızdan para kazanmaya çalışanlara karşı uyanık olmanız gerekir. Bu yolda yürümeye karar verdiyseniz, web sitelerine yükledikleri sahte belgeler ve daha pek çok süslü yalan ile sizi tavlamaya çalışan insanlar ile karşılaşmanız muhtemeldir. Zaten bu tiplerin amacı kendi emekleri ile para kazanmak değil, umut tacirliği yapmaktan öteye gitmez. Asgari ücretin henüz 1000 TL bile olmadığı bu ülkede size doldurduğunuz anket başına deli gibi miktarlar ödeyecek insanlar olmadığına emin olabilirsiniz. Günde 3-5 anket doldur, sonra yay g.tünü yat ay sonunda gelsin paralar. Yok, öyle bir dünya tamamen saçmalık o işler. Bu yollardan geçeli uzun yıllar oldu ve tecrübe ettiğim internetten para kazanma yollarından biri olduğu için, size gönül rahatlığı ile anket işinden asla para kazanamayacağınızı söylüyorum.

Evden çalışmak güzeldir, ancak internet ortamında kolay para beklemek hayalden öteye geçemez. Nasıl ki standart bir işte çalışırken terlemeniz gerekiyorsa, internetten kazanç sağlamak içinde çaba göstermeniz ve kafa yormanız gerekiyor. Bazı arkadaşlar bu anket işinden para kazanma konusunda neden bu kadar ısrarcı oluyor ve size süslü yalanlar uydurup sahte belgeler gösteriyor diye merak edenleriniz olacaktır. Şimdi kısaca açıklık getirmek istiyorum. Tek bir amaçları var; yabancı forumlarda zaten ücretsiz olarak paylaşılan anket şirketlerinin listesini yaptıkları e-kitapları size para karşılığında satmak. Evet, size para karşılığında sattıkları e-kitap içerisinde sadece anket sitelerinin listesi vardır. Aslında pek çoğu sadece liste vermediğini, ayrıca anket işinden para kazanmanız için kitap içerisinde çok gizli bilgiler verdiği yalanını söylemekten asla çekinmiyor. Ay 150-200 TL’den fazla para kazanmanın mümkün olmadığı bir yöntemin gizli olan tekniği nedir? Yalan! Lütfen bu saçmalıklara kanarak paranızı hatta çok daha değerli olan emek ve zamanınızı çöpe atmayın. Size verdikleri o yabancı anket sitelerine üye olmak için günlerce kendini yormak bir yana, yaşayacağınız hayal kırıklığı gerçekten üzülmenize sebep olur. Zaten verilen anket siteleri İngilizce olduğu için bu siteler ana dili Türkçe olan bir ülkenin vatandaşına asla anket göndermiyor. Göndermiş olsa bile sadece 3 dolar ödedikleri İngilizce bir anket yarım saatten fazla sürüyor. Verdiğiniz cevaplar mantıklı değilse bir daha kesinlikle anket göndermiyorlar. Ayrıca bu anket siteleri size ödeme yapmak için belli bir limit koyuyor. Ödeme alacak limite ulaşmanız zaten imkânsız, çünkü o limite yaklaştığınız anda anket göndermeyi kesiyorlar. Saatlerce uğraşıp cevapladığınız anketler karşılığında hak ettiğini 10 dolar bile ödenmiyor. Kısacası internetten para kazanmak isteyen biri öncelikle basit gözüken ve yalanlar ile süslenen boş vaatlerden uzak durmalıdır. Bu anket işinden başka, reklam izle kazan, tıkla kazan gibi saçmalıkları zaten buradan söylemeye bile gerek yok. Bunlarda tıpkı anket işi gibi tam bir fiyaskodur.

Bu kadar çok şey yazdıktan sonra bazı arkadaşlar karamsarlığa kapılıp bu işten cayma aşamasına gelmiş olabilir. Boş işlerden uzak durmak sizi zaman, emek ve para kaybından koruyacağı gibi doğru yöntemler ile tanışmanızı sağlar. Bundan sonraki yazılarımda zaten kazançlı olan internetten para kazanma fikirlerini sizlerle buradan paylaşmayı amaçladığım için bunları yazıyorum. Asıl amacımız blog yazarlığı, affiliate marketing, makale yazarlığı veya sosyal medya kanallarını kullanarak para kazanmaktır. Bu saydıklarım etkili internetten kazanç fikirleri arasında başı çekmektedir ve siz hangisine odaklanmak istiyorsanız onun üzerinde yoğunlaşabilirsiniz. Sosyal medya derken; Facebook, Youtube, Twitter, İnstagram, Tumblr, Pinterest gibi alanlardan bahsediyorum ve bunlar etkili kullanıldığı sürece insanlara ulaşmanın en kolay yoludur. İnsanların bol olduğu her alan doğal olarak potansiyel müşteriler barındırır. Çok kolay olacağını söylemek yanlış olur, özellikle ilk etapta oldukça zorlanabilir hatta sıkılıp bırakabilirsiniz. Fakat evden çalışmanın zevki bir başkadır ve ilk kazançlar gelmeye başladığı zaman bir handa öyle bir motivasyon gelir ki, siz bile kendinizi tanımakta zorluk çekersiniz. Sonraki yazılarımda etkin olarak kullanabileceğiniz, elimize kesin kazanç getirme potansiyeli olan, somut internetten para kazanma yöntemlerinden bahsetmek üzere hoş çakalın. Bu arada her birini örnekler ile açıklamayı düşünüyorum, yani kafanızda soru işareti kalmayacak şekilde derine inmeyi planlıyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir