İnstagram’dan Para Kazanmak

İnstagram’dan para kazanmak isteyenler için hazırlanmış harika bir kaynak. Yapmanız gereken her şey içerisinde adım adım görsel destekli olarak anlatılmış. E-kitap setine ulaşmak için üzerine tıklayın lütfen.

Söz konusu resim paylaşımı olunca galiba biraz abartıyoruz. Bunu sadece kendi ülkemiz için söylemiyorum. İnstagram üzerinden paylaşılan resimlere baktığımda, herkes tatilde, sofrada her akşam pasta, börek pirzola var. İnsanlar hayatın gerçeklerini görmezden gelip elit bir yaşam izlenimi yansıtmaya çalışıyor. Yenilen-içilen sofralar neden bu kadar gözler önüne seriliyor gerçekten anlamış değilim. Sadece resim paylaşımı yapılan bir sosyal site nasıl oluyor da bu kadar kısa zamanda Facebook ve Twitter gibi güçlendi; çünkü şu anda içinde olduğumuz gerçek hayatı yansıtmasa bile, yaşamak istediğimiz hayatı paylaşmayı seviyoruz.

İnstagram ilk filizlenmeye başladığında sadece elit kesimin kullandığı bir alandı ve haber siteleri ünlüleri bu siteden takip ederek bolca magazin haberi yaptığı için kısa sürede ülkemizde popüler oldu. İyi de oldu. Zaten bizim asıl konumuz İnstagram üzerinden satış ortaklığı yapmak suretiyle internetten para kazanmak olduğu için bu durum bize olumlu yansır. İnsan kalabalığı her zaman para kazanmak için fırsatlar doğurur. İnstagram şu anda diğer tüm sosyal sitelerden çok daha fazla konuşuluyor. Her geçen dakika ülkemizden birileri bu siteye üye oluyor.

Eğer forum sitelerinde internetten para kazanma yolları adı altında yürütülen fikir alış verişini takip ediyorsanız, şimdi anlatacaklarım gözünüze çarpmış olabilir. Size İnstagram üzerinde butik hesap ve ayakkabı mağazası nasıl oluşturulur aktaracağım. Burada mağaza veya dükkan açmaktan kasıt; sadece benzetmedir. Yoksa bizim yapacağımız iş, ürünlerin resimlerini ve reklam linklerini eklemekten öteye geçmeyecek.

İnstanram’dan para kazanmak

İnstagram’dan satış ortaklığı yaparak internetten para kazanmak için bilmeniz gerekenler;

1) İnstagram butik hesabı açmak

İnstagram’ın Türkiye ayağında butik tarzında açılan, doğrudan veya satış ortaklığı sistemi ile ürün satışı yapılan oldukça fazla hesap var. Bizim amacımız doğrudan satış değil. Biz müşteri ile muhatap olmadan sadece reklam resim ve linklerini paylaşıp kenara çekilip bekleyeceğiz. Yani müşteriyi doğrudan ürünlerin satıldığı web sitelerine yönlendirip satılan her ürün için payımızı alacağız. Müşteri ile ilgilenip satılanları ve faturasını gönderecek olan ürünlerin sahibidir.

1.a) İnstagram fotoğraf paylaşımı yapılan bir sosyal medya organı olduğu için paylaştığınız ürünlerin fotoğrafları çarpıcı ve göze hoş gelen resimler olmalı ki insanlar ilgilensin. İlgi çekecek veya sezonun modası olan ürünleri seçin ve bunların en güzel resimlerini paylaşın.

1.b) Hedef kitlenizi iyi belirleyin, elbise amaçlı butik açtıysanız yüksek takipçisi olan benzer hesapları takip edin ve o sayfanın fotoğraflarını beğenenleri takip edin. Bu yöntem pek adil değil gibi gözüküyor, fakat bunu herkes yapıyor. Bu sayede potansiyel müşteriyi kısa zamanda kendi hesabınıza çekmiş olursunuz.

1.c) Fotoğraf paylaşımı yaptıktan sonra ilgi gören ürünleri belirleyin ve bunları gündemde tutmak için aynı ürünün farklı veya aynı fotoğraflarını belli aralıklarla paylaşmaya devam edin.

1.d) Paylaşım yaparken tag’ları (anahtar kelimeleri) pas geçmeyin, çünkü paylaşımlarınız onlar sayesinde daha fazla kitleye ulaşır. Özellikle yapılan site içi aramalarda anahtar kelimeler hayati önem taşır. Aramalar sonucu sizi bulan İnstagram kullanıcıları diğerlerine oranla alışverişe daha yatkındır. Sonuçta ne aradıklarını bilerek sizin hesabınıza ulaşmışlardır ve niyetleri bellidir; alışveriş. Anahtar kelimelerin doğrudan potansiyel müşteri getirdiği kesindir. Fakat bunu sakın abartmayın. Resimde ne varsa ona uygun tag’lar kullanın. Sırf daha fazla kişiye ulaşmak için alakasız anahtar kelimeler ile insanları kandırmayın. Resimde çorap varsa, anahtar kelimelerde ayakkabı kullanmak etik değildir. Zaten çorap kelimesini arayan kişinin amacı bellidir ve ayakkabı ile işi olmaz. İşin sırrı; insanlara aradıklarını vermek, yani potansiyel alıcılara ulaşmaktır.

1.e) Daha çok bayan ürünleri ağırlıklı paylaşımlar yapmanız kazancınızı oldukça etkiler. Bayanların özellikle ayakkabı, çanta gibi ürünlere karşı büyük zaafı vardır. Sizin yapmanız gereken onlara istediklerini vermek ve karşılığında para kazanmak.

2) İnstagram’da ayakkabı mağazası açmak

Ayakkabı butiğe göre biraz daha kolay hatta daha karlıdır. Butikte anlattığım kriterleri aynı burada da uygularsanız İnstagram’da satış ortaklığı yaparak internetten para kazanabilirsiniz.

Satış ortağı olacak ürünleri bulmak işin en kolay kısmıdır. Burada online satış ortaklığı veren firmaların tam ve güncel listesini kategorilere ayrılmış biçimde paylaştım. Her birinin komisyon oranlarını ve hangi affiliate ağları üzerinden hizmet verdiklerini bilecek ve istediğinize kayıt olabileceksiniz.

Örneğin Outletim.com %30, Trendyol.com %11.50 oranında komisyon veriyor ve bunlar gibi daha yüzlerce marka var. Her birinin binlerce çeşit ürün sattığını zaten biliyorsunuz. Bunların büyük kısmı doğrudan satış ortaklığı sunmak yerine bu işi profesyonel boyutta yapmak için affiliate ağlarını kullanıyor. Siz Affiliate ağı denilen bu sitelere üye olarak dilediğiniz markanın satış ortaklığını alabiliyorsunuz. Üstelik bunu yapmak için ürün sahibi ya da müşteri ile iletişim halinde olmanız gerekmiyor.

Tüm satış ortaklığı faaliyetlerinizi tek bir yönetim paneli üzerinden yürütebiliyorsunuz ve anlık olarak gerçekleşen satışlardan hak ettiğiniz kazancı görebiliyorsunuz. Zaten internetten para kazanma yolları arasında bu sistemi çekici kılan en büyük etkende budur. Satış ortaklığı çalışmalarınız sonucunda biriken komisyonlar ay sonunda veya 15 günde bir sizin istediğiniz banka hesabına havale ediliyor ve adınıza devlete gelir vergisi ödeniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir