Herkes internetten para kazanabilir mi?

herkes-internetten-para-kazanabilirAslında emek veren, rekabeti seven ve yılmadan çalışmaya devam eden sıradan bir girişimci internet sayesinde geçimini sağlamakla kalmayıp çok daha fazlasını bile kazanabilir. En basit olarak blog yazmak üzerine bir proje üzerinde çalıştığımızı varsayalım.

Birincisi yazmak istediğiniz konu her ne olursa olsun internet üzerinde binlerce rakibiniz olduğunun bilinci ile çalışmanız gerekiyor. İnternetten para kazanmak bazı arkadaşlara yanlış yansıtılıyor veya onlar yanlış anlıyor ki bu işleri kolay para olarak görüyorlar. Bu kadar yoğun rekabet ortamında kolay para kazanmayı beklemek için gerçekten bilinçsiz bir girişimci olmanız gerekiyor. Rakiplerin dişli olduğu bir proje kesinlikle kazanç potansiyeli barındırıyor ki insanlar bu alanlara yatırım yapıyor. Bunun bilinci ile işe başlarsanız blog yazarak para kazanma maceranız büyük ihtimalle mutlu sonlanır. Fakat bu rekabet bir süre sonra sizi yıldırırsa maalesef sahaya bir çöp blog daha bırakmış olacaksınız.

İnternetten para kazanma yolları sadece blog yazarlığı ile sınırlı değildir. Şimdi sıralamaya çalışsak mantıklı en az 10 tane kazanç fikri ortaya çıkar. Tabi ki bunların hepsi kazanç ve rekabet açısından birbirinden farklıdır, ancak tümü emek ister. Kısacası ortada kolay yoldan para kazanmak gibi bir durum varsa mutlaka işin içinde sıkıntı vardır. Bilinçli yapılan girişimlerin ne kadar kazançlı olduğuna hepimiz şahit oluyoruz. Kısacası herkes bir şekilde internetten para kazanabilir, ancak ciddi emek harcamanız gerektiği kesin.

Çeşitli yöntemler denediğiniz halde henüz bir kazanç söz konusu değilse mutlaka bir yerde hata vardır. Sonuçta sadece ülkemizde bile internet üzerinden çalışarak geçinen yüz binlerce insan var. Bunlar bir şekilde başardıysa eğer doğru yoldaysanız eninde sonunda sizde başarırsınız.  Bunların bir kısmı hayatını daim ettirmek için ihtiyacı olan tüm kazancı, hatta çok daha fazlasını internet üzerinden kazanıyorken büyük bir kısmı sadece ek iş olarak internetten para kazanma yollarına yöneliyor.

Eğer daha önce yaşadığınız hayal kırklığı sizi yıldırdıysa en iyisi her şeye en baştan başlamaktır. Daha önce nerede yanlış yaptığınızı bulursanız zaten başarısız olmanız için ortada bir neden kalmaz. İnternetten para kazanma girişimlerinde yapılan en büyük hatalar; yanlış yöntem seçmek ve umut tacirlerine inanmak olarak sıralanabilir. Aslında bunların ikisi birbiri ile tamamen bağlantılıdır. Sonuçta sizi yanlış kazanç fikirlerine çekenler çoğu zaman sırtınıza semer vurmaya çalışan umut tacirleridir. Eğer size ısrarla her şeyin çok kolay olacağı söyleniyorsa muhtemelen dolandırılmak üzeresiniz.

Örneğin, yüksek faiz vaatleri ile insanları dolandıran hyip siteleri, günümüzde en fazla umut tacirliği yapan internetten para kazanma yöntemleri arasında yer alıyor. Hyip siteleri dediğimiz dolandırıcıların amacı yüksek faiz vaadi ile kısa sürede binlerce, hatta milyonlarca insandan para toplayarak ortadan kaybolmaktır. Bunların tümü yabancı kaynaklı sitelerdir ve hayali şirket isimleri kullanarak sizi dolandırmak için kurulmuş bir düzenden ibaretler. İlk üye olan 100 – 150 kişiye ödeme yaparak göz boyamaya çalışırlar.  Bu şekilde insanların güvenini kazandıktan sonra kısa sürece binlerce insan internetten kolay para kazanma hayaliyle bunların hesabına para akıtmaya başlar. Sadece bir kaç ay gibi kısa bir sürede milyonlarca dolar vurgun yaparak ortadan kaybolurlar. Kesinlikle güvenilir hyip sitelerinin var olduğuna inanmak gibi bir yanılgıya kapılmayın. Burada amaç ve düzen hep aynıdır. Temelinde ticaret olmayan bir alt yapıya sahip olan tüm internetten para kazanma yolları çoğu zaman çıkar amaçlı yapılardır.

Bu tür düzenlere yem olmamak için süslü yalanlar ile kolay para kazanma fırsatı sunduğunu iddia edenlerden uzak durmanız gerekiyor. Zaten olaya mantıklı bir şekilde bakarsanız bu kadar yüksek faiz veren bir firmanın asla hayatta kalma şansının olmadığını kolayca anlarsınız. İnternetten para kazanmak için araştırma yapan yeni girişimcileri avlamak için genelde kolay kazanç ve çok para vurgusu kullanılır.  Aslında hyip siteleri gibi daha pek çok düzmece sistem var, ancak siz kolay para peşinde koşmak yerine mantıklı girişimler peşine düşerseniz bunlara yem olmazsınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir