Hangi para kazanma yolları size uygun?

Başta forumlar olmak üzere internet ortamında her gün onlarca farklı internetten para kazanma fikri paylaşılıyor. Kısa bir süre sonra bunların büyük bir kısmının sadece insanları sömürmek için hazırlanmış olan bir düzenden ibaret olduğunu görüyoruz. Özellikle Hyip adı verilen ve yüksek faiz vaatleri ile insanlardan para toplamayı amaçlayan, hatta bunu büyük ölçüde başaran dolandırıcı düzenler sürekli karşımıza çıkıyor. İnsanların bu tür dolandırıcı sistemlere kanmasına en büyük sebep, kolay para kazanmaya çok hevesli olmalarıdır. Bu hyip sitelerine ek olarak tıkla kazan, reklam izle kazan gibi para kaybetmekten ziyade, zaman kaybına neden olan basit ve bir o kadar gereksiz sistemlerde dahil edilebilir. Aslında bunu daha öncede mutlaka vurgulamış olmalıyım ama gözden kaçırmış olanlar için tekrar söylüyorum; temelinde ticaret olmayan internetten para kazanma yolları size kazanç değil, sadece para kaybettirir yada bir o kadar değerli olan vaktinizi çalar.

Burada elimden geldiğince temelinde ticaret ya da reklam olan gerçekçi online para kazanma yollarını seçmeniz için size yol göstermeye çalışıyorum. Aslında bu biraz sizin yetenekleriniz ve internet ile olan ilişkiniz ile alakalı bir durumdur. İleri seviye bir internet kullanıcısı hiçbir eğitim almadan kolayca blog açabilir veya satış ortaklığı yapabilir. Karşınıza çıkan para kazanma yolları arasından seçim yaparken yeteneklerinizi asla göz ardı etmeyin, ancak bir yandan da daha kazançlı olan yöntemleri seçmeye özen gösterin. Örneğin,  elinizin altında sosyal medya ile ilgili çok iyi bir potansiyel olabilir ve bunu paraya çevirme yoluna gidebilirsiniz. Daha önceden hobi amaçlı açmış olduğunuz Facebook sayfası patlama yapmış ve milyonlarca insan tarafından beğeni almış olabilir. Tabii ki bu fırsatı paraya çevirmek için elinizden geleni yapmalısınız, ancak bir yandan da çok daha kazançlı olan blog yazarlığına başlamak size daha fazla kazandıracaktır. Üstelik Blog yazarlığı sosyal medya ile desteklendiği takdirde harika sonuçlar verdiği için rakiplerinize oranla çok daha üstün olacaksınız.

Sonuç olarak internetten para kazanma fikirleri içinde kaybolan girişimciler bilgi, beceri ve kazanç bakımından iyi bir değerlendirme yaptıklarında kendileri için uygun yöntemi bulabilirler. Yapacağınız iş konusunda bilgi sahibi olduğunuzda zaten zorlanma söz konusu bile olamaz. Bu açıdan büyük bir avantaj sahibi olursunuz. Becerili olduğunuz bir para kazanma yöntemine yoğunlaşmak ise bu işten büyük keyif almanıza sebep olacaktır. Sonuçta insanların keyif aldıkları işlerde çok daha başarılı oldukları istatistiksel olarak defalarca kanıtlanmıştır. Kazanç konusuna gelecek olursak, aslında bu faktör seçim yaparken diğerlerine oranla biraz daha ağır basıyor. Yaptığınız iş her ne kadar eğlenceli ve keyif aldığınız bir iş olsa bile eğer kazanç potansiyeli çok zayıfsa, boşuna kürek çekmiş olursunuz. Bu yüzden tabii ki işten keyif almak önemli ama kazanç potansiyeli her zaman ön planda olmalıdır. İyi para geldikten sonra zaten internetten para kazanmak insana oldukça büyük keyif veren bir girişimdir.

İnternet konusunda belli bir birikimi olan ve öğrenmeye istekli olan herkesin belli bir eğitim almak şartıyla yapabileceği en iyi internetten para kazanma fikirleri, satış ortaklığı ve yazarak para kazanmak olarak sıralanabilir. Bunların dışında sosyal medya ile arası iyi olan arkadaşlar Facebook veya diğer sosyal sitelerden birinde çalışmalar yaparak para kazanmayı deneyebilir. Eğer henüz internet ile aranız pekiyi değilse, o zaman en basit olarak anket doldurarak para kazanmak ile başlayabilirsiniz. Zaten ödeme yapan Türkçe araştırma şirketlerini sizlerle paylaşıyoruz. Bunlara yenileri eklendikçe listemizi güncelliyoruz. En basitten başlayıp zamanla daha kazançlı olan internetten para kazanma yollarını öğrenmek mümkün. Bir yandan biraz harçlık çıkarmak için anket doldururken, diğer bir yandan yazarak para kazanmak için alıştırma yaparak kendinizi bu alanda ileri seviyelere taşıyabilirsiniz. Zamanla makale yazarlığı sonra blog yazarlığı ve finalde satış ortaklığı derken tümünü bir arada yürüterek kendinize sürdürülebilir kazanç fırsatları yaratabilirsiniz.

Tüm bunları uygulamaya geçmeniz halinde hata yapmanız kaçınılmaz, fakat bu vazgeçmek için geçerli bir sebep değildir. Hatalar, deneyim kazanmanız açısından gereklidir. Asıl kayıp, vazgeçmektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir