Facebook’tan Nasıl Para Kazanılır?

Facebook üzerinden ulaşabileceğiniz kişi sayısını göz önüne aldığımızda bu platformun affiliate marketing ile internetten para kazanmak isteyenler için ne kadar önemli olduğunu anlamak zor olmuyor. Sonuçta amacımız insanlara çeşitli ürünleri tanıtmak ve bunlardan elde edilen satış başına komisyon almaktır. Burada reklam yaparak sıfır maliyetle satış ortaklığı yaptığımız ürünleri milyonlarca insana çok kısa zamanda tanıtabiliriz. Bunu yapabilmek için öncelikle bir Facebook grubu veya sayfası oluşturmalı ve insanların bu sayfayı beğenmesini sağlamalıyız. Bu sayfayı beğenen herkes bizim için potansiyel müşteridir. Burada yapacağımız çeşitli paylaşımlar sayfamızı beğenmiş olan binlerce, hatta milyonlarca insanın Facebook hesabında yayınlanacağı için inanılmaz bir reklam potansiyeline sahip olacağız.

İşin zor kısmı her zaman olduğu gibi ilgi çekmeyi başarmaktır. İnsanları açmış olduğunuz sayfaya çekmenin bir yolunu bulmalısınız. Burada biraz yaratıcı olmamız gerekiyor. Hayal gücünüzü biraz zorlarsanız belki de çok parlak bir fikir bularak bir anda milyonlarca kişiyi Facebook sayfanızı beğenmeye ikna edebilirsiniz. Eğer böyle bir başarı gösterirseniz emin olun kısa zamanda Facebook üzerinden ciddi para kazanma şansına sahip olursunuz. Facebook hesabınıza giriş yaparak sayfalara biraz göz atarsanız bunun çokta zor olmadığını görebilirsiniz. Sonuçta bunu başaran binlerce insan olduğuna göre sizinde aynı başarıyı yakalama şansınız var demektir.

Burada bahsetmiş olduğumuz milyonlar mutlaka hedeflediğimiz rakamlar değildir. 25 bin üyesi olan bir Facebook sayfası bile doğru strateji ile reklam yapıldığı sürece size küçümsenmeyecek miktarda para kazandırabilir. Benim Facebook’tan para kazanma stratejilerim genelde affliate ürünleri pazarlamak üzerine kuruludur. Fakat siz Facebook sayfasından para kazanmak için illa ki affiliate marketing yapmak zorunda değilsiniz. Bu sayfalardan para kazanmak için uygulayabileceğiniz pek çok yöntem bulunuyor. Forumlar bu konuda alışveriş yapan insanlarla dolu. En kötü ihtimal reklam almak suretiyle Facebook sayfasından para kazanma şansınız var.

Satış ortaklığı, diğer yöntemlere oranla çok daha iyi kar bıraktığı için ben bunu tavsiye ediyorum. Sonuçta yapmanız gereken sadece ortaklık yapacağınız ürünlere ulaşmanızı sağlayacak affiliate ağlarına buradan üye olmaktır. Bu işe başlamadan önce ufak bir araştırma yaparsanız ne tür bir Fabeook sayfası açmanız gerektiğini belirleyebilirsiniz. Sonuçta insanlar Facebook gibi alanlarda hoş vakit geçirmek için takılırlar. Bu durumda onlara iyi vakit geçirmelerini sağlayacak eğlenceli bir Facebook sayfası sunmanız size kısa sürede bol beğeni getirebilir. Zaten dikkat ettiyseniz Facebook sayfaları arasında fenomen olanlar genellikle eğlence üzerine kurulu olan mizah tarzı olanlardır.

Facebook şu anda aktif olarak kullanmadığım bir platform olsa bile zamanında çok etkili birer pazarlama aracı olarak Facebook sayfalarını kullanmıştım. Sonuç olarak herhangi bir teknik beceri gerekmediği için herkes tarafından uygulanabilecek bir internetten para kazanma yönteminden bahsediyoruz. Ben bunu daha çok satış ortaklığı sisteminin bir kolu olarak görüyorum. Facebook gibi alanlar sadece satış ortakları için değil e-ticaret yapan kurumsal şirketler için de çok büyük bir müşteri kaynağıdır. Bunu çok iyi bildikleri için kendi bünyelerinde sosyal medya departmanı oluşturup bu konuda uzman olan elemanlar çalıştırıyorlar. Sosyal medya uzmanları özellikle kurumsal firmaların bu alanlardaki faaliyetlerini takip ederek yürütüyorlar. İşin içinde milyonlarca insana bedava reklam yapma fırsatı varsa, emin olun orada mutlaka para vardır. Zaten büyük firmalar bunun ne kadar karlı olduğunu bildikleri için sosyal medya uzmanı çalıştırıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir