Facebook Nasıl Para Kazanıyor?

Teknolojiyle birlikte gelen kolaylıkların yanında ortaya çıkan masraflar her geçen gün daha fazla yükü sırtımıza bindiriyor. Teknoloji ciddi anlamda hayatımıza kolaylık sağlıyor, ancak yanında getirdiği giderler oldukça fazla gözüküyor. Günümüzde elektrik, su faturasının yanına bir de internet faturası eklenmiş durumda. Her evde bilgisayar var diyebiliriz. Aslında internet sadece eğlence ve bilgi kaynağı değil aynı zamanda bir hazinedir. İnternetten para kazanmak sizin için ne anlam ifade ediyor bilemem ama sadece internet üzerinden çalışarak ciddi para kazanan milyonlarca insan var. Belki onlar kadar şanslı değilsiniz, belki bilgisayar konusunda teknik bilgiye sahip değilsiniz, ancak internet herkese ciddi kazanç fırsatları sunuyor.

Örnek olarak verecek olursak sadece vakit geçirmek amacıyla bütün gün başından kalkmadığınız Facebook bile bir kazanç kaynağıdır. Normalde sırf arkadaşlarınızla eğlenmek amacıyla çeşitli paylaşımlar yapıyorsunuz. İşte bu yapmış olduğunuz paylaşımlar sayesinde para kazanabilirsiniz. Aslında pek çok kişi henüz Facebook gibi sitelerin nereden para kazandığını bile bilmiyor. İnternetten para kazanmak için öncelikle bu internet devlerinin nasıl milyar dolarlar kazandığını bilmeniz gerekiyor. Bu sayede kafanızda internetten para kazanmak ile ilgili fikirler doğabilir. Aslında fikir üretmek zorunda bile değilsiniz bilmeniz gereken sizden önce bu yollardan geçen kişilerin izlemiş olduğu yol ve uygulamış oldukları teknikler.

İnternetten para kazanmak için bir web sitesi veya e-ticaret sitesine sahip olmanız gerekmiyor. Facebook para kazanmak için sponsor bağlantıları kullanıyor. Facebook hesabımıza giriş yaptığımızda pek çok alanda çeşitli reklamlar görülüyor. Bu reklamlara tıkladığımızda Facebook para kazanıyor. Bir düşünün her gün milyonlarca kişi bu reklamlara tıklıyor. Facebook gibi bir devin kaç milyar ziyaretçisi olduğunu bir düşünün. Sizde yapmış olduğunuz paylaşımlar sayesinde internetten para kazanabilirsiniz. Bu nasıl olacak diye düşünüyorsanız biraz açıklamaya çalışalım. Facebook bünyesinde bulunan grupların binlerce ziyaretçisi bulunuyor. Sizde bir grup kurabilir veya bu grupların duvarına ilanlar bırakabilirsiniz. Facebook gibi alanlardan para kazanmak için en yaygın kullanılan sistem satış ortaklığıdır. Satış ortaklığı internetten para kazanmak için en iyi sistemlerin başında gelmektedir. Bu konuda hakkında zaten onlarca makale yazdığımız için sistemin nasıl işlediğini bunları okuyarak öğrenebilirsiniz.

Google ve Facebook başta olmak üzere büyük internet projeleri sizin hakkınızda sandığınızdan çok daha fazla bilgiye sahiptir. Yapmış olduğunuz online aramalar kayıt altına alınır ve sizin davranışlarınız doğrultusunda aramakta olduğunuz ürünler her seferinde gözünüze sokulur. Örneğin, bir alışveriş sitesinde kendinize uygun bir ayakkabı baktıktan sonra Facebook hesabınıza giriş yaparsınız ve bir bakarsınız biraz önce incelediğiniz ürünler tam karşınızda duruyor. Pek çok insan alt yapıda neler döndüğünü henüz bilmediği için bu durumu tesadüf sanıyor. Aslında bunlar tesadüf değil potansiyel müşteriyi hedefleyen reklamlardır. Biraz önce beğendiğiniz ayakkabı ısrarla sizin gözünüze sokulur. Bir web sitesini ziyaret ettiğinizde kullandığınız tarayıcı o alanı terk etmiş olsanız bile sizin davranışlarınızı takip etmek için bir alt yapıya sahiptir. Kısaca arama yaptığınız her şey kayıt altındadır ve biz bu kayıtları silmediğimiz sürece Facebook bize aradığınız ürünler ile alakalı reklamlar gösterir. Facebook gibi büyük projeler işlerini teknolojiye odaklı yürüttükleri için her geçen gün reklam stratejilerini geliştiriyor ve bu işten çok ciddi para kazanıyorlar.

Gelişmiş reklam stratejilerini sadece Facebook değil haber siteleri bile kullanmaktadır. Daha beş dakika önce incelediğiniz ürünler dakikalar sonra ziyaret ettiğiniz haber sitelerinde karşınıza reklam olarak çıkar. İnternetten para kazanmak isteyenlerin tüm bunların nasıl ve neden yapıldığını öğrenmeleri ve internet reklamcılığı konusunda kendilerini çok iyi eğitmeleri gerekir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir