Evde anket doldurarak ek iş yapmak

Son iki yıl içinde pek çok yabancı araştırma şirketi Türkiye pazarına girmeye karar verdi ve sayı sürekli artıyor. Büyük kısmı dünya çapında hizmet veren bu saygın anket şirketlerinin amacı hızla büyüyen Türkiye pazarından pay almaktır. Ayrıca yerli araştırma şirketlerinin sayısında da artış olduğunu görüyoruz. Ülkemizin hızla büyüyen ekonomisine paralel olarak sürekli yeni markaların ortaya çıkması araştırma şirketlerine olan ihtiyacı tetikliyor. Bunun farkında olan yabancı araştırma şirketleri bu durumu fırsata çevirmek için şimdiden geleceğe yatırım yapıyor. Bir ülkede ne kadar fazla şirket veya marka varsa, o derece fazla Pazar araştırmasına ihtiyaç duyulur. Ayrıca nüfus olarak oldukça kalabalık olduğumuz için bununda katkısı oluyor.

Tüm bu yaşananlar evde ek iş yapmak isteyen bireysel internet kullanıcıları açısından son derece olumlu gelişmelerdir. Çünkü anket şirketleri internet kullanıcılarına sitelerine kayıt olarak belli aralıklarla yolladıkları anketlere katılmaları koşuluyla evde ek iş fırsatı sunuyor. Muhtemelen düzenli anket gönderen 6-7 tane şirket ile çalıştığınızda aylık 300 TL gibi bir miktar kazanırsınız. Kazanç pek çok kişiye biraz az geleceği için bunu evde ek iş fırsatı olarak değil de cep harçlığı ya da faturaları ödemek için ek gelir olarak görebilirsiniz. Ödeme yapan yeni anket firmaları ortaya çıktıkça daha önce yayımladığımız listeye ekliyoruz. Çalıştığınız firma sayısı arttıkça doğal olarak size yollanacak olan anketler de artacağı için kazanç yükselecektir.

Anket doldurarak evde ek iş yapmak için öncelikle bir mail adresine ihtiyacınız olacak. Zaten pek çok insan buna sahip olmasına rağmen, eğer hala mail adresi olmayanlar varsa, herhangi bir ücretsiz mail servisinden bunu kolayca edinebilirler. Çok daha kullanışlı ve kaliteli hizmet verdiği için biz Google tarafından sunulan Gmail hesabını tavsiye ediyoruz. Kolayca ve ücretsiz olarak sahip olacağınız bu mail ile anket firmalarına kayıt olduğunuzda size her anket için bildiri maili göndereceklerdir. Siz bu bildiriyi aldıktan sonra anketlere katılarak nakit ödül kazanma fırsatı elde ediyorsunuz.

Anket siteleri genelde ay içinde size 8-10 adet kadar anket gönderiyor. Katılacağınız her anket size ortalama 5 TL kadar kazandırsa bile her şirketten aylık 50 TL para kazanırsınız. 6-7 tane saygın firmanın anketlerine talip olursanız bu durumda aylık kazanç 300 TL civarında olabilir. Bazı anket şirketleri çeşitli hediye çekleri veya farklı ödüller vermeyi tercih ediyor olmasına rağmen, nakit ödeme yapanların sayısı bir hayli fazladır. Sonuçta bu büyük bir beceri veya çaba gerektirmeyen evde ek iş imkanı olduğu için oldukça ilgi gören bir internetten para kazanma yöntemidir. Evde boş zamanı olan herkes gün içinde gelen anketlere rahatlıkla cevap verebilir.

Evden ek iş yapmak için anket doldurmayı tercih edenlerin dikkat etmesi gereken en önemli konu ise Türkçe dil desteği olmayan firmalardan uzak durmaları gerektiğidir. Anket doldurma işi yapmak için kesinlikle herhangi bir kaynağa falan ihtiyacınız yoktur. Zaten Türkçe dil desteği olan ve ülkemizde hizmet veren anket şirketleri bellidir. Bunların dışında İngilizce hizmet veren yüzlerce anket şirketi olduğu doğrudur, ancak bunlar ülkemizde hiçbir marka için araştırma yapmadıkları için size anket göndermezler. İnternet ortamında bu konuda oldukça fazla yalan olduğuna çok şahit oluyoruz. Sırf İngilizce anket sitelerinin listesini insanlara satmak için türlü yalanlar uyduranlar var.

Güncelleme: Daha önce açıkladığım halde, gözden kaçıran pek çok arkadaş ”bende anketle para kazanmak istiyorum, nasıl başlarım” tarzında yorumlar yazıyor.  Yapmanız gerekenleri her ayrıntısı ile birlikte burada paylaştım.

“Evde anket doldurarak ek iş yapmak” için 6 yorum

    1. Soner bey, öncelikle http://www.parakazan724.com/anket-doldurarak-para-kazandiran-siteler/ adresini ziyaret ederek anket sitelerine üye olmanız gerekiyor. Benim bundan bir çıkarım olmasa bile burada paylaştığım anket sitelerini özenle seçiyorum. Forum sitelerinde bu tür konular oldukça fazla tartışılıyor. Ben anket doldurarak para kazanmaya çalışan forum üyelerinin ödeme aldığı siteleri bulmak için sürekli forumları takip ediyorum. Anket doldurma işi yapanlar çalıştıkları siteleri ödeme kanıtlarıyla birlikte paylaşıyorlar. Bende güvenilir olduğuna inandığım anket sitelerini özenle seçerek burada ziyaretçilerim ile paylaşıyorum. Aslında sırf denemek için listede yer alan firmaların tümüne üye oldum. Çok sık aralıklarla anket gönderdikleri kesin, ancak bu işe ayıracak zaman bulamadığım için gelen anketleri doldurmakta zorlanıyorum. Eğer zaman bulabilirsem bir süre sonra gelen anketleri bir video çekerek sizler ile paylaşmayı düşünüyorum. Ayrıca forum sitelerinde paylaşılan ödeme kanıtlarını derleyip burada yayımlamaya çalışacağım.

      Burada en büyük avantajınız anket sitelerinin sizden herhangi bir beklenti içinde olmayışıdır. Yani hiçbir araştırma şirketi sizden üyelik için para talep etmez. Eğer kayıt aşamasında veya sonrasında sizden telep edilen bilgileri eksiksiz doldurursanız kesinlikle bol miktarda anket geliyor. Bu tür firmalar size çok uçuk rakamlar kazandırmaz, ancak 7-8 tane firmayla düzenli olarak çalışmak aylık 300 TL gelir getirebilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir