Blog Yazarak Nasıl Para Kazanılır?

blogdan-para-kazanmakYazı yazma kabiliyetiniz bulunuyorsa, bilgi sahibi olduğunuz ve sevdiğiniz bir alan hakkında yazılar yazarak ek gelir elde etmek ve aile bütçenize katkıda bulunmak istiyorsanız, günün dilediğiniz saatlerinde blog yazarak para kazanma seçeneklerini değerlendirmeniz faydanıza olacaktır. Bildiğiniz bir konuda yazı yazacağınız için fazla zorlanmanız da söz konusu olmayacaktır. Bu durum hem kendinizi iyi hissetmenize olanak sağlayacak hem de belli bir süre sonra kazanç elde etmenizi sağlayacaktır.

Blog oluşturmak oldukça kolay olmakla beraber giriş seviyesinde bilgisayar kullanabilen ve internette gezinme konusunda sıkıntı yaşamayan herkesin rahatlıkla blog oluşturabileceğini görebilirsiniz. Oluşturacağınız blogları sadece para kazanma amaçlı görmemeniz ve gerçekten insanlara faydalı olabilecek, insanların merak edebileceği konularla ilgili içerikler oluşturmanız çok önemlidir. Çünkü blog oluşturduktan sonraki adım Google’dan ya da başka kazanç sistemlerinden reklam almak olacaktır.

En güvenilir kazanç sistemi olan Google’dan alacağınız reklamlar için bazı kriterlere uygun olmanız gerekir. Google yeni açılan ve yeterli içeriğe sahip olmayan ya da sadece para kazanmak amacı ile kurulmuş olan blog sayfalarına reklam vermeyi reddedecektir. Bu sebeple en az 2-3 ayınızı blog sayfanızı şekillendirmeye ve içerik yüklemeye ayırmanız gerekmektedir. Bu sayede daha kaliteli bir sayfa oluşturabilmeniz ve Google’un size reklam vermeye değer bir sayfa sahibi olarak görmesini sağlayabilirsiniz.

Google adsense aracılığı ile sayfanıza reklam aldıktan sonra artık blogdan para kazanmaya başlayabilirsiniz. Sayfanızda reklamlar görüntülendikçe ve tıklandıkça daha fazla kazanmaya başlamanız ve belli bir süre sonra sadece blogunuza günlük içerikler girerek belli miktarda ek gelir elde edebilmeniz mümkün olacaktır. Özellikle de blogunuzu güncel tutup arama motorlarının beğenmediği davranışlardan uzak durmanız sayesinde arama motoru listelerinde çok daha üst sıralara yükselmeniz sayesinde beklediğinizden daha fazla kazanç elde edebilmeniz mümkün olacaktır.

Blog sayfaları üzerinden para kazanabilmek için arama motorlarının sizden beklentilerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bunun için de en önemli koşullara baktığımız zaman bol içerik, faydalı içerik, güncel içerik, özgün içerik gibi tamamen içeriğe bağlı koşullar karşımıza çıkmaktadır. Arama motorlarında üst sıralara çıkmak için yapacağınız hilelerin size dönüşü de olumsuz olacağından bu konuya özellikle dikkat etmeniz gerekir. Aksi takdirde arama motorlarının sayfanızı ve sizi güvenilir olarak görmemesi ve sayfanızı reklam vermeye değer olarak görmemesi söz konusu olacaktır. Bu da reklam alamamanız sebebi ile blog üzerinden para kazanmak amacı ile oluşturduğunuz sayfadan kazanç elde edemeyeceğiniz anlamına gelir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir