Anket Doldurma İşinin Mantığı Nedir?

Anket siteleri binlerce şirket için aklınıza gelebilecek her türlü araştırma yapabilir. Tüketicinin tam olarak ne istediğini belirlemek amacıyla yapılan anketler, şirketlerin AR-GE çalışmaları için hayati önem taşır. Pazara sunulacak olan yeni ürünler için önceden potansiyel müşteriye danışmak ve onların istekleri doğrultusunda üretim yapmak riski azalttığı gibi firmaların kazancını arttırır. Başta büyük şirketler olmak üzere her yıl anketler için milyonlarca dolar para harcayan yüzlerce marka var. Firmalar için pazarlama süreci kadar önemli olan anketler artık klasik yöntemler yerine internet ortamında yapılıyor. Bu sayede anket siteleri zaman ve para tasarrufu sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda çok hızlı bir şekilde milyonlarca insanın fikrini alma fırsatı buluyor.

Burada fikri alınacak kesim bireysel internet kullanıcıları olduğu için bir şekilde anket siteleri insanları anket doldurmaya ikna etmek zorundadır. Bunu sağlamanın en kolay yolu ise çeşitli hediyeler vermek veya her anket için belli bir miktar nakit para teklif etmektir. Tüm bunlar bir bütün olarak ele alındığında anket doldurma işinin nasıl ortaya çıktığını anlıyoruz. Sonuçta insanların fikirleri şirketler için çok önemli ve buna ulaşmak için anket siteleri ile iş birliği yapmak zorundalar. Online anket düzenlemek için belli bir alt yapı ve en önemlisi anketleri dolduracak insanlara ihtiyacınız vardır. Tüm bunları anket şirketleri sağlıyor ve karşılığını nakit olarak zaten ürün veya hizmet satan şirketlerden alıyor. Elde ettikleri kazancın bir kısmını ise fikirlerini belirtmeleri karşılığında internet kullanıcılarına veriyorlar. Böylece şirketler ve anket siteleri amaçlarına ulaşırken sıradan internet kullanıcıları her katıldıkları anket için para kazanma şansına sahip oluyor.

Ülkemizde anket doldurarak para kazanmak uzun süredir zaten var olan bir online kazanç fikriydi. Fakat geçmişte yerli anket siteleri çok fazla sayıda olmadığı için üç yıl öncesine kadar anket doldurma işi ile tatmin edici bir kazanç elde etme şansımız yoktu. İnsanlar genelde forum sitelerinde paylaşılan yabancı anket sitelerine üye olmaya çalışıyordu, ancak onlarda ip üzerinden konum tespiti yaptıkları için bizim ülkemize anket göndermiyordu. Son üç yıl içinde yerli anket siteleri eğer yanlış bilmiyorsam 15 tane kadar oldu. Bunların tümüne üye olduğunuzda her biri ay içerisinde 5’şer tane anket bile gönderse elde edeceğiniz kazanç hiç fena sayılmaz. Sonuçta anket doldurma işi sizi zorlayacak bir kazanç fikri değildir. Yapmanız gereken e-posta adresiniz ile kayıt olmak ve size fikrinizi sordukları ürünler hakkında dürüst cevaplar vermek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir