Anket Doldurma İşi Nedir?

anket-doldurma-isiAnket siteleri binlerce marka için çeşitli araştırmalar yaparak tüketicinin ne tür bir arayış içinde olduğunu tespit etmekte büyük rol oynar. Artık bu çalışmaların internet ortamında yapıldığını bilmeyen yoktur. Eskiden anketleri doldurmak için genelde alışveriş merkezleri ya da insanların yoğun olduğu diğer alanlar tercih ediliyordu. Şimdi ise teknoloji ile birlikte ayağımıza kadar gelen internet, her türlü ihtiyaca bir şekilde karşılık veriyor. Anket doldurma işi online hizmet veren anket şirketleri sayesinde türemiş bir ek kazanç fırsatıdır. Onlarca anket sitesi şirketler tarafından istenen anketleri dolduracak insan bulmakta sıkıntı yaşayınca elde ettikleri gelirin bir kısmını üyeleri ile paylaşmaya başladı. Yaptıkları anket çalışmalarını e-posta ile üyelerine bildiren anket siteleri her anket için belli bir miktar para ya da hediye çeki dağıtmaya başladı. Bu sayede anket doldurarak para kazanma adı altında bir kazanç yöntemi ortaya çıkmış oldu.

Özellikle seçim zamanı anket şirketlerinin ne kadar kısa zamanda onlarca anket ile karşımıza çıktığına hepimiz çok defa şahit olduk. Bu çalışmaların bu kadar kısa zamanda yapılmasına vesile olan anket siteleridir. Eskiden ülke genelinde yapılacak bir anket için her bölgeye anketör göndermek zorunda olan anket şirketleri, günümüzde online olarak zaten tüm ülkeye kolayca ulaşıyor. Böylece çok büyük bir tasarruf yaptıkları için kazançlarını anketleri doldurmaları için sıradan internet kullanıcıları ile paylaşıyorlar. Aslında online anket doldurma işi sadece para kazanmanız için değil aynı zamanda bilinçli bir vatandaş olarak ürün araştırmalarına katkıda bulunmanıza fırsat veriyor. Bunun yanında biraz para ya da hediye kazanma şansınız oluyor.

Anket siteleri genel olarak ilk kayıt sürecinden size çok fazla soru sorar ve bunların hepsini doldurmanızı ister. Bunun sebebi ise pek çok markanın anket yaptırırken bazen belli bölgeleri hedef alması ya da örneğin, alerji sorunu olan insanları hedef almasıdır. Eğer ilk kayıt aşaması veya sonraki süreçte sizden istenilen tüm ayrıntıları vermek istemezseniz muhtemelen anketle para kazanma macerası başlamadan bitecektir. Çünkü profil bilgileri yeterli olmayan üyelere çoğu zaman anket gönderilmiyor. Bu yüzden hiç üşenmeden her ayrıntıyı girmek kayıt sürecinde oldukça önemlidir. Anket doldurma işinden biraz ek gelir kazanmanın peşindeyseniz bu söylediklerimi dikkate alanıza yarar var.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir