Anket Doldurarak Nasıl Para Kazanılır?

İnternet ortamında yapılan girişimlere baktığımızda insanların genel olarak kolay olana meyilli olduğunu görüyoruz. Youtube ve diğer sosyal siteler her ne kadar para kazanmak için oldukça elverişli olsa da çoğu zaman yetenek gerektiren fikirlere ihtiyacınız vardır. Herkes parlak fikirler üretmek konusunda başarılı olmadığı için daha çok anketle para kazanmak gibi daha pratik fikirlere yönelenler çok daha fazla oluyor. Sadece sosyal siteler değil blog yazmak veya satış ortaklığı gibi daha onlarca internetten para kazanma yöntemine başvurma şansınız var.

Anket doldurma işinde ne kadar fazla anket sitesine kayıt olma şansınız varsa hepsini değerlendirmekte fayda var. Tabi ki burada diğer önemli olan bu şirketler arasından ödeme konusunda sıkıntı yaratmayacak olanları belirlemek ve bunlara üye olmaktır.

Eskiden sokak ortasında yapılan klasik anket çalışmaları artık online yapıldığı için internet kullanıcıları için bir kazanç fırsatı oluştu. Kimse herhangi bir karşılığı olmadan anket sitelerine vakit ayırmaya yanaşmadığı için bu şirketler üyelerine anket başına ödeme yapmaya başladı. Bildiğiniz gibi anket çalışmaları daha çok ticari amaçla yapılan Pazar araştırmaları olmasına rağmen günümüzde politik anketler de son derece yoğun olarak yapılmaktadır. Bu alanda çalışma yapan yerli ve yabancı yüzlerce anket sitesi olduğunu söyleyebiliriz. Sadece ülkemizde ürün veya hizmet pazarlayan binlerce firma veya marka olduğunu göz önüne alırsak anket şirketlerine olan talebin neden bu kadar fazla olduğunu anlayabiliriz.

Şirketler çoğu zaman diğer firmalar, yani rakipleri ile başa çıkabilmek için yeni ürünler ile karşımıza çıkar. Bu ürünler seri üretime geçmeden önce insanların nasıl bir tepki vereceğini merak ettikleri için öncelikle bir Pazar araştırması yapma gereği duyarlar. Bunun için başvurmaları gereken ise tabi ki anket siteleridir. Hatta pek çok şirket henüz ürünler fikir aşamasında olmasına rağmen anket çalışması yapmayı tercih eder. Burada amaç potansiyel müşteri tarafından hangi ürünün talep edildiğini belirlemektir. Ayrıca ürünün ne tür özellikler taşıması durumunda müşterilerin ihtiyacını karşılayacağını tespit etmek için de çoğu zaman anketler yapılmaktadır. Kısacası şirketlerin üretim aşamasından pazarlama aşamasına kadar her aşamada insanların fikirlerine ihtiyacı vardır. Potansiyel müşterinin ne istediğini bilmek ve ihtiyacı karşılamaya odaklı ürünler üretmek için anket araştırmaları yapmak zorundalar.

Anket araştırmasına ihtiyaç duyan şirketler bu alanda hizmet veren lider kuruluşlar ile yürütülecek araştırma konusunda anlaştıktan sonra anket doldurma işi anket siteleri tarafından yapılıyor. Daha önceden belli bir kesime ulaşarak anket doldurmak şartıyla para ödeme garantisi verdikleri insanlara mail yolu ile iletişim kuran anket siteleri, çok kısa zamanda milyonlarda kişiyle anket çalışması yapabiliyor. Anket şirketleri sürekli onların araştırmalarına cevap verecek insan kitlesine ihtiyaç duyduğu için doldurulan anketler karşılığında üyelerine para kazanma garantisi vermek zorunda kalıyor. Sonuçta anket siteleri anlaşma yaptıkları firmalardan zaten bu araştırma için gereken masraflar dahil belli bir ödeme talep ediyor. Elde ettikleri bu kazancın bir belli bir kısmını anket doldurarak para kazanmak isteyen üyelerine dağıtıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir