2 Comments

Amazon satış ortaklığı ile para kazanmak

Amazon Satış Ortaklığı Nasıl Yapılır?

Bilgi çağında bulunduğumuz günümüzde, bilişim alanındaki teknolojik gelişmeler ve uygulamalar sayesinde herkes, farklılık gösteren ihtiyaçlarına çözüm bulabilmektedir. Sanal alem dediğimiz internet, büyük bir ağ gibi her alanda insanların hizmetine sunulmuş büyük bir buluştur. İnternetin son 10-15 yıl içinde gösterdiği inanılmaz gelişimi, tüm insanlığa olduğu gibi ülkemizde de büyük değişimlere sebep olmuştur. Artık, evden, işten hatta cep telefonlarından da internette sörf yapabiliyor ve anında aradığımızı bulabiliyoruz.

Her alanda istediğimiz bilgiye ulaşmamızda, haberleşme ve iletişim olanakları da sağlayan internetin bu geniş ağı sayesinde, birçok firma ya da kişi, internetin olduğu her noktaya ulaşabilmek ve potansiyeli ekonomik bir değere dönüştürebilmek için birçok uygulamayı devreye sokmuşlardır. Bu uygulamalardan biri olan amazon.com, 1996 yılında online alışveriş sistemine affiliate marketing uygulamasını katan ilk firma olmuştur. Amazon.com affliiate uygulamasını daha sonraları daha da geliştirerek günümüzün e-ticaret yapan en büyük kuruluşu olmuştur.

Amazon.com nasıl bir hizmet veriyor ve ne satıyor? Derseniz; Dijital ve teknolojik ürünler, kitap, oyuncak, sağlık ürünleri gibi pek çok kategoride ürün satmakta ve aklınıza gelen en büyük alış veriş merkezlerinden daha da büyük diyebiliriz. Tüm Dünya’yı kapsamına aldığından iş hacmi çok yüksek bir online sistemdir. Affiliate marketing sistemi sayesinde amazon ile para kazanmak ta mümkün oldu.

Amazon ile para kazanmak için, öncelikle siteye üye olmanız gerekiyor. Üyeliğinizi aktif duruma getirdikten sonra ürün satmalısınız ki para kazanın. Bunun için sistem bünyesinde bulunan, çok tercih edilen ve saltan ürünleri incelemeniz yani satışlarınız için ürün araştırması yapmalısınız. Ürünleri incelerken, o ürünün satış hacmindeki yerini ve değerlendirmelerini verebilecek bilgileri amazon.com sayfalarında bulabilirsiniz. Her ürün için %3 – %15 oranlarına kadar farklı komisyonlar verilmektedir. Unutmayın, seçeceğiniz ürünün yüksek komisyon vermesi çok satan bir ürün olduğunu göstermez. Genelde düşülen yanlışlık bu olduğundan çoğu kişi iyi bir gelir elde edemiyor.

Diyelim ki bu aşamaları hallettik ve satacağımız ürün veya ürünleri tespit ettik. Amazon.com ile para kazanmak ve ciddi bir gelir elde etmek için bir web sitenizin olması gerekiyor. Web sitenizde ister tek bir ürüne, isterseniz birden çok ürüne eğilebilirsiniz. Amazon.com seçtiğiniz ürünlerin sitenizde reklamlarını yayınlamanız için size banner ve metin kodları vermektedir. Bu kodları sitenize yerleştiriyorsunuz ve yine size verdiği link ile satışlarınızı gerçekleştiriyorsunuz. Amazon.com’un sattığı tüm ürünleri Facebook veya Twitter gibi uygulamalarınızda kullanarak ta kazancınızı arttırabilirsiniz.

Ayrıca, astore adı verilen bir uygulaması ile ücretsiz olarak sadece amazon ürünlerinin bulunabileceği mağaza mantıklı bir site oluşturma imkanı sağlıyor. Ayrıca amazon.com’un evinizden rahatça para kazanabilmenizi sağlamsının yanı sıra, bunu hem alıcı hem de satıcı odaklı düşünebilirsiniz. Her hangi bir ürün satamasanız bile almak istediğiniz bir ürünü çok uygun bir fiyata alarak ta bir anlamda kazanç sağlamış oluyorsunuz.

Yaptığınız satışlarınızın karşılığında ödemeleriniz posta adresinize yani evinize ya bir çek ile ya da banka havalesi şeklinde ulaştırılıyor. Ödemeler periyodik olarak 60 gün sonra yapılıyor. Güvenilir bir site olması nedeniyle de birçok affiliate sistemiyle uğraşan kişiler tarafından tercih ediliyor. Dünya’ca ünlü ve bir numaralı online alışveriş sitesi olan amazon.com ile para kazanmak istiyorsanız, gelişmiş hizmet altyapısıyla ve her kategoride binlerce ürün seçeneği ile internetten para kazanmak isteyen herkesin rahatlıkla kullanabileceği bir sistem. Sizde bir an önce amazon ile para kazanmak için üye olun ve internetin sağladığı imkanlardan sonuna kadar yaralanın.

2 Comments

  1. Selam, siz Amazon ürünlerine satış ortaklığı yapıyor musunuz veya ülkemizden yapanlar var mı? Daha önce çok rekabet olduğu için Adwords ile artık Amazon ürünlerine ortaklık yapmanın mümkün olmadığını anlatan bir makale okumuştum. Eğer siz yapıyorsanız mutlaka farklı bir reklam stratejiniz olması lazım.

    1. Selam, Adwords üzerinden İngilizce reklam vermek için çılgın olmak gerekiyor. Eğer niş ürün bulursanız düşük rekabet sebebiyle reklam maliyetleri de oldukça düşük oluyor, ancak bunun için çok iyi İngilizce bilmeniz şart. Ben Amazon üzerinden satış ortaklığı yapmıyorum, fakat yapmak istiyorsanız tek çözüm İngilizce blog yazmak. Fakat burada da yüksek rekabet peşinizi bırakmaz. İngilizce sayfaları zirveye çıkarmak ayrı bir meziyet istiyor. Kısacası elinizde getirisi yüksek bir niş ürün yoksa, Amazon satış ortaklığı çok zordur.

Leave a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir