Affiliate Marketing Nasıl Yapılır?

Online kazanç sistemleri içerisinde en fazla tercih edilen ve en çok önerilenler arasında birinci sırada affiliate marketing gelmektedir. Bu sistem yapacağınız satışlardan kazanç elde etmenize olanak sağlıyor. Üstelik elinize verdikleri bir ürünü yakınlarınıza veya çevrenize satmaya çalışmak gibi bir amaç olmadığından son derece kolaydır. Ayrıca günlük birkaç saatinizi ayırarak kimseyle muhatap olmadan internetten para kazanma fırsatı sağlaması nedeniyle oldukça pratik bir sistemdir. Burada bahsi geçen satış yapma işi; doğrudan müşteri ile muhatap olmanız anlamına gelmiyor. Tüm faaliyetler internet üzerinden yürütülüyor ve müşteriler ile ürünlerin sahipleri ilgileniyor. Sizin yaptığınız tek şey, size verilen reklam linklerini kullanarak insanları yönlendirmektir.

Online satış ortaklığı ile internetten para kazanmak ilk başlarda zor ve karmaşık gibi görünüyor olsa da, sistemi oturttuğunuz zaman az emekle çok kazanabilirsiniz. Bu sistemle para kazanmak için yapmanız gereken ise; blog ya da site açmak, Facebook, Twitter, İnstagram gibi sosyal siteleri kullanmak, forum ve ilan sitelerinden faydalanmak veya ücretli reklam vermek olacaktır. Bu seçenekler arasından dilediğinizi seçerek satış ortaklığı ile internetten para kazanabilirsiniz. Eğer blog yazmaya karar verdiyseniz, açacağınız blog ya da sitenin konusunun amacınıza uygun olması büyük bir önem taşır. Böylece satış ortağı olacağınız ürünleri arayan kişilerin size çok daha kolay bir şekilde ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Potansiyel müşteriye erişmek online satış ortaklığı ile para kazanmanın kilit noktasıdır. Bunu yapmak için blog içeriğiniz ile tanıtım yapacağınız ürünlerin ortak noktaları olması gerekir.

Kuracağınız site ya da blog ne kadar başarılı olur veya ne kadar arama motorlarının üst sıralarında yer alırsa, o kadar fazla ziyaretçiniz olur. Bu da daha fazla kazanmanız anlamına gelir. Satışlardan kar payı almanıza olanak sağlayan siteler ya da firmalarla iletişime geçmeniz bu konuda atacağınız ilk adımlar olacaktır. Pek çok firma bu konuda insanlara olanak sağlıyor. Hatta hepsiburada.com gibi online ticaret lideri sitelerin de bu anlamda size destek sağladığını görebilirsiniz. Online satış ortaklığı veren firmaların listesini burada bulabilirsiniz.

Burada önemli olan hangi ürünleri nerede ve kimlere reklam ettiğinizdir. Dilerseniz 500 TL’lik bir ürün seçerek yüksek komisyon peşine düşebilirsiniz. Ancak 50 TL’lik %25 komisyon veren bir ürün eğer çok fazla talep görüyorsa, bu ürünü seçmek size daha fazla satış yapma olanağı verecektir. Böyle bir ürünün günlük 10 tane satışına vesile olsanız, aylık 3750 TL para kazanırsınız. Sadece tek bir ürüne satış ortaklığı yapmak zorunda olmadığınıza göre, kazancınızı katlama şansınız da var demektir. İstediğiniz ürünleri seçme hakkına sahip olduğunuz için zaten deneme yaparak hangisinin daha çok satıldığını veya kazandırdığını test etme şansınız var.

Sonuç: Tek bir ürüne odaklanma şansınız olduğu gibi aynı zamanda yüzlerce ürüne satış ortaklığı yaparak internetten para kazanma fırsatına sahipsiniz. Bu işlere ayıracağınız vakit ve göstereceğiniz performans kazanç miktarını etkileyen diğer faktörlerdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir